top of page

Huzursuz Bülten'in değerli okuyucularından gelen yorumlar:

Eğer yorum yapmak isterseniz bağlantıdaki formu doldurabilirsiniz.

İnanın ne yazarsam, ne yazmadığıma haksızlık olacak gibi geliyor. SiZden gelen bölümleri, konuları okudukça hepsinde hep kendimi ailemi çocuğumu çevremi görebiliyorum ve analiz edip çözümleme kabiliyetim arttı sanki… ama en çokta aaa evet düşündüğüm yanlış değilmiş veya ne salakça düşünmüşüm dediğim çok şey var. Her Salı sabahını iple çekip, en az 1 saatimi başka hiç bir şey düşünmeden yazdığınız konu hakkında düşünmeye, araştırmaya ve değerlendirmeye ayırıyorum ve bu olay kendimi dinlemeye ayırdığım en güzel zaman gibi geliyor. Çok seviyorum bu durumu. Umarım daim olur. Çok ama çok teşekkür ederim.

- Melike

 

Benim yazılarınla ilgili en başından beri en sevdiğim şey, kendimle özdeşleştirdiğim duygular ve durumlarla ilgili kitap referansları bulabilmek. Herhalde sayende yirmiye yakın kitap almışımdır ya da listemdedir. Bir de cahiliye devrinden çıkıp eski günlerimdeki gibi düzenli okuyabilsem süper olacak.

Bazı haftalarda o sırada dertlenmekte olduğum bir konuyla ilgili yazmış oluyorsun, bu sene birkaç kez oldu bu. Bulutları çok güzel dağıtıyor.

Her şey için çok teşekkür ediyorum, sayfanın ve bültenin devamlılığını diliyorum. Şimdiden mutlu seneler, sağlıkla ve sevdiklerinle... Bültenin en sıkı takipçilerinden annemin de selamı var. :)

 

- Sevgi

 

İçeriklerinizde seçtiğiniz konuların özünü bu kadar yalın, güzel ve vurucu ele alma şekliniz insanı yazılarınıza çok bağlıyor. Bir şekilde o haftaki gündemime denk düşen bir konuyu ele almış oluyorsunuz. Çoğu zaman içten içe hissettiğim ama adını koyamadığım şeyin teşhisini koymuş oluyorsunuz. Bir diğeri de yepyeni bir bakış açısıyla olayları incelememi sağlıyorsunuz. Yeni yazarlar ve kitaplarını tanıyorum bülteniniz sayesinde. Tüm bunların yanında bültendeki “kendime notlar” başlığı altındaki incelemeleriniz bana ne kadar insan olduğumuzu, ne kadar benzer mücadeleler verdiğimizi, yalnız olmadığımı hissettirip, düşündürüyor. Ayrıca bu bültenin sizin hayatınızdaki doğuşunun nedenlerinden bahsettiğinizde, ben de şuan kendi yolumda yeni bir doğuş için sancılar çektiğimden dolayı, bu bülten ve başarısı bana da başarabileceğime dair umut oluyor. Sizi tebrik ediyorum ve başarılarınızın devamını gönülden diliyorum. Mutlu seneler…

 

- Nur

 

 

Salı günleri sosyal medyadaki listemden o kadar çok kişi bültenden bölümler paylaşıyor ki bir huzursuz kabilem varmış gibi hissediyorum. Oturup kahve içerken hiçbirinin anlatmayacağı, üzerine belki kolay kolay konuşamayacağı konuların onlara da dokunduğunu görmek muazzam bir birlik duygusu yaratıyor. Kişisel tatmin ve faydanın ötesinde bu aidiyet duygusuna vesile olduğunuz için de teşekkür ederim.

 

- Selvin

 

 

Öncekile her hafta düzenli, nitelikli içerik üretmenin zorluğu ve değeri çok yakından bildiğim yerler. Çok değerli yaptığınız şey. Salı sabah çalar saatim normalden erken çalıyor, okuma zamanı ayırıyorum kendime huzursuz bülteni.

Bu emeği ayakta alkışlıyorum.

Yüksek bir entelektüel çaba da var. Bizi de bilgilendiren, her yerden çarpıcı örneklerle , yazılar, şiirlerle donatıyorsunuz.

Onun dışında kapsayıcı oluşu ve umut içermesi dikkatimi çekiyor her seferinde. Zor şeyler . Çok katmanlı bir ülkede bunu yapmak zor. Hem her katmana yönelik oluyor , hem de umudunu yitirme mesajını hep veriyor.

Bunun için de teşekkür ederim. Okumam bitince karanlıklarda olduğum da çok yazı oluyor çünkü. Ya da kendimi çok dışarıda hissettiğim...

Lütfen devam edin. Çok teşekkür ediyorum.

- Özben

Sanırım 2 yılı buldu huzursuz bülteni takip edişim. Bülten sayesinde salı akşamları,öz bakım,öz şevkat üzerine düşündüğüm bir disiplinim var. Kendimi,yaralarımı ve diğerleri ile olan benzerliklerimi görme fırsatı vermesinin dışında huzursuz bülten, sağlıklı sınırlar ile kurulmuş bir arkadaş grubu gibi benim için. Unutulması en kolay ama belki de en önemli konular üzerine okuyoruz.Hep bir zerafet var anlatım dilinde.İçinde kibir ve üstten bakış olmayan bir nezaket.Doğrusu Kendi kabilemi bulmuş gibiyim.

- Elif

Her hafta keyifle okuyorum yazılarınızı. Her hafta sanki içimi okuyor bana yazıyormuşsunuz gibi geliyor ama sonuçta hepimiz birbirimize bağlıyız ve aynı şeyleri yaşıyoruz o bakımdan paylaşımlarınız tam da yerini buluyor. Kaleminize, emeğinize sağlık çok güzel bir çalışma yapıyorsunuz, lütfen aynen böyle devam. Sevgilerimle.

- Aynur

Severek takip ediyorum. Akşam, odamızda, bir kafede tek başımayken çokça düşündüğüm sorulara verilen farklı farklı cevapları tek bir konu etrafında aynı anda görebiliyorum. En önemlisi sadece bana ait sandığım sorunları başka insanların da yaşadığını, aynı sorularla akılların meşgul olduğunu görmek bana yalnız olmadığımı hissettiriyor.

- Zeynep

Ben sizi tanıdıktan sonra kendimi keşfetmeye başladım... Başarılarınız daim olsun...

- Mesut

Bende yaptığı değişimleri anlatamam ama önceki ben değilim artık.

- Orhan

Bana kattıkların için sana çok teşekkür ederim... Kendimle yüzleşmeye, kör noktalarımı görmeme, duygularıma ayna tutmaya ve toplumu ve toplum içindeki beni tanımama, olanak sağladın.... Buna devam et ne olursun

- Ayşe

Nefissiniz :-) 3 dakikanin bile uzun sayilacagi bir hızlı tüketim çağında, hızlı tüketimin en popüler mecralarından birinde, arada geri dönüp yeniden ve sakin sakin, uzun uzun okuduğum şeyler yazıyorsunuz. Bu platformda daha güzel ne olabilir ki? Nefesimi açıyorsunuz bazen okurken. Gözlerimi gülümsetiyorsunuz. Keşke çok daha fazla kişi sindire sindire okusa, üstüne bir de uygulamaya alsa diye hayıflanır buluyorum bazen kendimi. İçten sevgiler.

- Ebru

Huzursuz Beyin, eğitim dalımdan( pedagoji,psikoloji) kaynaklanan merak,ilgi, bilgi birikimimi yenilemek, sürdürmek için bana güzel bir kaynak oldu. Sözü dolandirmayan, sade ama derinlikli paylaşımlarınız için teşekkür ederim. Bazen kişinin bildiklerini hatırlaması, kim olduğunu hatırlaması için bir dokunuş gerekir ya, işte yazılarınızla siz bana o dokunuşu iletiyorsunuz. Devamını diliyorum.Teşekkürler.

- Ayşegül

Çok çok seviyorum, sanki bir arkadaşımdan ara ara mektuplar geliyor gibi. "Yalnız değilsin, kesin doğrular bildiğim yok ama en azından kaygılarını ve sorularını paylaşabilirim" diyor :)

 

- Handan

 

İnanılmaz verimli buluyorum, salı günleri terapi günüm aynı zamanda bültenı de heyecanla bekliyorum ve terapi sonrası okuyorum. Emekleriniz için çok teşekkür ediyoruz.

 

- Neşe

 

Toplu huzursuzluğumuz hissinin huzur yaratmasını seviyorum. İyi ki varsınız.

 

- Gamze

 

Huzursuzluğa karşı bağışıklığı olan bir beyin. Çoğu zaman iç açan, idrak yollarını aydınlatan ve kendimle konuşmamı sağlayan bu emek benim için kıymetli. Her hafta iple çekiyorum bülteni.

 

- Ender

 

Verdiğin bu emek, gösterdiğin bu özen, yürüttüğün bu disiplin inan çok kıymetli. Eminim çok zorlandığın ve hatta pes etmek istediğin zamanlar da oluyordur ama ben her hafta senden bir soluk, bir fikir, bir öneri, yeni bir kapı gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Varlığına minnetle.

 

- Öykü

 

Pessoa'nin 'Huzursuzluğun Kitabi' eserini 2 seneye yayarak bitirdim. Bunun sebebi sadece umutsuz ve huzursuz hissettigim donemlerde Pessoa ile dertlesmek icin pasajlari acip biraktigim yerden devam etmemdi. Beni anlayacagina veya seneler once benzer duygu ve dusunceleri yasadigina bir satirda rastlayacagima o kadar emindim ki, bu surecte hic yanilmadim. Nokta atisi ifadelerle, o duygu ve dusunce paydasligini hissettirmesi, ruh dalgalanmasi yasadigim surelerde aksatmadan aldigim ilacim olmasina sebep oldu. Benzer şeyi 'Huzursuz Beyin' iceriklerinde de yakaliyorum. Gelen kutusuna düşen haftanin bultenlerini dikkat ve zaman vererek inceliyorum. 'Huzursuz Beyin' bilge bir yakin arkadaş gibi...

 

- Zeynep

 

Pazartesileri tutundugum tek daldı, sonra salıları. Çok acı çektiğim, hayatımda hicbi seyi istediğim noktaya getiremediğim, görece dışarıdan bakınca keyfimin yerinde olduğu ama içten içe bulunduğum yerlerde çektiğim azapların bana cok ağır geldiği stres dolu bi süreçte karşıma çıktı bu sayfa. Ve her yazıda yaşadığım süreci, yakın çevremi, insanları, kendimi çok çok daha iyi anladığım bi noktaya geldim. Hatta bugünkü yazını okuduktan sonra bile okumadan önceki bende çok şey değişti. Bunun bana verdiği hazzı anlatamam. Yazılarınla, seninle ve okuyucuların bıraktığı yorumlarla yalnızlığımı paylaşıyorum sizinle aslında. Birbirimizin gelişimine şahit olduğumuz için, algımızı fark etme ve geliştirme arzusunda olan bu kadar fazla insanla ortak paydada bulusabildigim icin cok sanslı hissediyorum. İyi ki varsın, bizimle ve kendinle kurduğun iletişim icin çok teşekkür ederim kendi adıma. tam olarak ihtiyacım olan yerdeyim.

 

- İrem

 

Çok zihin açıcı paylaşımlarda bulunuyorsunuz, hangi konuyu ele alırsanız alın hepsi incelikli bir okuma ve araştırmanın ürünü oluyor. Çok farklı kaynaklardan besleniyorsunuz, bunu çok seviyorum. Ve öyle sade bir dil kullanıyorsunuz ki, çok kolay anlaşılabiliyor yazdıklarınız.Her zaman çok severek takipte olacağım, çok teşekkürler.

 

- Nermin

 

Her Salı bülteniniz geldiğinde ayrı bir mutluluk duyuyorum. Hayatin hayı huyu koşturmacası ve karmaşası içinde insan kendini yüzeysel ve belki bazen rotası şaşmış veya yalnız hissettiğinde tanıdık iyi bir ruh ona bir selam çakıyor sanki. Cevabını bilemediğim sorulara veya belki bugüne kadar aklıma hiç gelmemiş konularda yaptığınız analizler, yorumlar, tespitler, farklı düşünür, filozof ve yazarlardan yaptığınız çok güzel alıntılar, derlemelerle bir aydınlanma yaşıyorum ben de ve bu özel hissettiriyor.

Çok teşekkürler

 

- Esin

 

İnsanın kendi arama yolculuğunda bazen bir söz, bazen bir okuduğu yazı veya izlediği film gideceği yolun işaretlerini taşıyabilir. Huzursuz Beyin de karmaşık zihinlerimize yol haritası olduğunu düşünüyorum. Goethe'nin şu sözüne hep inanmışımdır. “İnsan kendini yalnızca insanda tanır.”

 

- Görkem

 

Objektif olan ve romantize edilmeyen psikoloji içeriklerinin Türkçe olarak çok kısıtlı olduğunu düşünüyorum özellikle sosyal medyada. Bu anlamda huzursuz beyin kıymetli bir içerik kaynağı. Sizle tanışana kadar tek huzursuz beynin bende olduğunu sanırdım. Meğer bana benzeyen bir kitle mevcutmuş. Böyle bir alan oluşturduğunuz için teşekkürler.

 

- Nadide

 

 

İnsan kendi duygularını ve düşüncelerini anlamlandırabildiğinde hayatı anlamlandırabiliyor. Bu anlamlandırma da anlayabileceğimiz düzeyde psikoloji bilgisi edinmekten geçiyor sanırsam. Hayatta yaşadığım sorunlara artık daha farklı bir gözle bakıyorum. Kimi zaman uzaktan bir seyirci gibi kimi zaman takım arkadaşına pas atan bir futbolcu gibi kimi zaman alevlere müdahale eden bir itfaiye memuru gibi... Anlam arayışımda beni destekleyen, 2 günlük huzursuzluktan sonra aslında gerçek huzuru veren, sabah 4' te mail kutuma düşmesine rağmen uykulu gözlerle okuduğum, adeta yolunu gözlediğim Huzursuz Beyin' e teşekkür eder, yeni yılda da başarılarının katlanarak devam etmesini dilerim...

 

- Elif

 

Huzursuz Beyin, hissettiklerim ve düşündüklerimde yalnız olmadığımı hissettiren, her hafta kendimden bir şeyler bulduğum mektuplarıyla beni iyi hissettiren bir mektup arkadaşım sanki. Teşekkürler ve minnetle…

 

- Biri

 

Her Salı ilk isim maili açmak oluyor,içimde halledemedigim sancıları önceden yaşanmışlıkları ve üzerine dusunulmuslukleri okudukça herşeyin aslında normal olduğunu anlıyorum,rahatlatıyor beni.

 

- Melek

 

Genelde üzerinde düşündüğüm, çoğunlukla içinden çıkamadığım, beni hep meşgul eden konular hakkında ilaç gibi gelen yazılarınız beni gerçekten çok mutlu ediyor.. Emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Kaleminize sağlık..

 

- Büşra

 

Bağımlısı oldum. Çok ilgimi çekiyor ve o oranda da aydınlatıyor. Etrafımdaki birçok insana da ışık tutuyorum, en azından yakın çevreme.

 

- Arif

 

Yapmacıklıktık uzak, Migros kasası yanında satılan kişisel gelişim zamazingolarına benzemeyen ama kişisel gelişime yardımı dokunan bir yer.

 

- Emre

 

Salının güneşi, haftanın ışığı, karanlığımızın yıldızısın :) Her bültende mutlaka bana iyi gelen cümleler buluyorum. Hiç tanımadığın insanlara tanıdıkları  bir çok kişiden iyi geliyorsun. Bu muhteşem bir şey.

 

- Damla

 

Son zamanlarda kendimi anlamama ışık tutan, biraz olsun nefeslenmeme olanak sağlayan metinler için teşekkür ederim.

 

- Atacan

 

üzerine düşünmediğim şeylerse şaşkınlık dolu, düşündüğüm şeylerse keyif dolu olarak okuyorum. İş yerinde uc arkadas her salı yazılarınızı okuyup uzerine konusuyoruz. Derinlikli samimi bir sohbet sayenizde sekillenmis oluyor. Yaptığınız işe, çabanıza sağlık.

 

- Selen

 

İyi ki varsin. Buyuk bir boşlugu dolduruyorsun. Sosyal medyayi boyle kaliteli icerikle degerlendiren kitle senin kitlen.

 

- Yasin

 

Mail kutumda Huzursuz Beyin'in bildirimini görünce heyecanlanıyorum, o gün ilk yaptığım şey haliyle okumak ve düşünmek oluyor.Fikirlerimizi önemsemen ve sitede yer vermen sayesinde, karşılıklı bir etkileşim olduğundan sıkılmıyoruz asla. Her hafta başka maceralarda görüşmek üzere.

 

- Gaye

 

İçinde bulunduğum boşluktan zaman zaman çıkmamı sağlıyor yazdıklarıyla. Yazıların içeriğinde edebiyat, felsefe, psikoloji vs. birçok alan bulabiliyorsunuz ve bu geniş bir perspektif sunuyor okuyucuya. Şimdiye kadar takip ettiğim en anlamlı, bütüncül, olayları objektif çok boyutlu değerlendiren bir sayfa Huzursuz Beyin. Ne denilir ki? İyi ki var, iyi ki karşılaştım.

 

- Ayşe

 

Huzursuz Beyinle tanıştığım için çok mutluyum. Yeni bir arkadaş kazandım, çok seviniyorum. Her salı mailinizi aldığımda sanki çok sevdiğim bir arkadaşımla buluşmuş gibi hissediyorum.

İyi ki varsınız! 

 

- Afag

 

İlk gördüğümde seni, çok kötüydüm, daha iyi olmadım, ama iyi geldi.

 

- Mehmet

 

Ufuk açan bir bülten. Farkındalık çalışma konularının edebi olarak derlenmesi, edebi kaynakların müthiş şekilde değerlendirilmesiyle oluşturulan harika yazılar. Farkındalık çalışan biri olmama rağmen her okuduğum içerik bana yeni şeyler katıyor veya mevcut olan bilgilerin yerine oturmasına katkı sağlıyor. Teşekkürler, sevgiler.

 

- Belgin

 

Bir arkadaşımın tavsiyesi. Ona minnetarım.

 

- Neslihan

 

İzninizlə, bu haqda öz dilimdə yazacağam.

 

Səhifəni təsadüfən kəşf etmiş, həmin anda da heyran qalmışdım. Çünki fikirlər o qədər aydın, o qədər səlis idi ki, sonadək oxumamaq mümkün deyildi. Yeni bir xəzinə tapmış kimi bütün postları tək-tək oxumağa başlamışdım, ortaya atılmış düşüncələr, yerində gətirilmiş sitatlar mənə toxunmağı bacarmışdı.

 

Bir müddət paxıllıq edib səhifəni reklam etməkdən xüsusilə qaçsam da, sonradan dözə bilmədim.

 

Artıq mən və dostlarım sevə-sevə sizi izləyirik

 

- İnci

 

Okuyucuyla sosyal medya üzerinden bu kadar ilgilenen bir sayfa görmedim. Her postunu okuyorum. Sizi çok seviyorum. İyi ki varsın Huzursuz.

 

- Hilal

 

Sabah metro da giderken insanların hüzünlü, stresli, kaygılı ve bıkkın yüzlerine bakmaktan beni alıkoyan Huzursuz Beyin'dir.. Huzursuz Beyni okuduktan sonra metrodaki insanlara tekrar bakıp, gözlerinde yolculuk yapmak paha biçilemez bir duygu benim için.. Teşekkürler Huzursuz Beyin..

 

- Emine

 

Bazen kendimi insanlardan farklı hissettiğimde, içime kapanıp umutsuzluğa kapıldığımda, toparlanmaya gücüm olmadığında yazdıkların o kadar iyi geliyor ki bu duruma ben dahi şaşırıyorum. Senden gelen mailleri okumak artık hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu. Sayende tek olmadığımı, aynı hisleri paylaştıklarımın olduğunu ve uzaklarda bir yerde beni hiç tanımayan birinin hayatıma dokunduğunu hissediyorum. Umut etmeden ve umutsuzluğa kapılmadan her daim yaz.

 

- Buse

 

Bülteninizi, bir astronotun uzaydan döndükten sonraki rehabilitasyon süreci gibi görüyorum. Kimi zaman kasları zayıflayan ve yüreme yetisini kaybetmiş astronotun tekrardan yürümeyi hatırlaması ve kaslarını güçlendirme noktasında, adımlamalarının desteklenmesi gibi. Bülteniniz benim için kişisel gelişim bağlamında kimi zaman, zaman içinde kaybolup, unuttuklarımı hatırlatan, kimi zamanda yeni bilgiler ışığında bakış açımı genişletip, bilinçlenmemi sağlayan, tıpkı kaslarımızın zamanla güçlenmesi gibi kişiliğimin de zaman içinde güçlenmesini sağlayan o ilk adımları temsil ettiğini düşünüyorum. Kendi çabamın önemli olduğu yaşam boyu gelişimimde yürümeme yardımcı olan belkide baston ve pusula gibi bir durum benim için.

 

- İbrahim

 

Huzursuz Beyin'in üzerinde çok düşünülmüş, araştırılmış, kendi deneyimleri ile harmanlanmış çok etkili paylaşımları olduğunu düşünüyorum. Benim de kendi içsel yolculuğuma katkısı oluyor, bunun için merakla bekliyorum.

 

- Ebru

 

Her hafta önce instagramda teaser'ı bekliyorum, ertesi sabah psikolojime göre işe başlamadan okuyorum, eğer daha negatif uyandıysam, derin düşüncelere dalmamak için akşamı bekliyorum. her bülten bana düşünecek bir şey veriyor.

 

- Binnur

 

Konuları ele alırken farklı görüşleri alıntılayarak yaptığınız analizleri ilgiyle takip ediyorum. konu seçimlerinde, bazen aklımdan geçip buna takılan olmaz herhalde diye kovuşturmaya çalıştığım şeyi görünce şaşırıyorum ve mutlu oluyorum. Hemen her yazıda bir pencere aralama fırsatı yakalayabiliyorum ki bu harika bir deneyim. Bunların ötesinde o kadar samimisiniz ki sanırım bu sizi başarılı kılıyor. Sevgiler…

 

- Fulya

 

Kendimde acımasızca eleştirdiğim yanlarımın ne kadar insani şeyler olduğunu görebilmemi sağlıyor. Merakla ve ilgiyle okuyorum. Teşekkür ederim.

 

- Elif

 

Duygularımı bana çok iyi yansıtıyorsunuz. Sayenizde kendim ile ilgili çok şeyin farkına vardım. Bir geçiş döneminde size denk geldim ve çok faydaniz oldu teşekkürler.

 

- Anıl

 

Adeta yazılı danışman gibi, bazen öyle zamanlar oluyor ki gönderiler tam o anda uğraştığım, kafa yorduğum birşeyler üzerine geliveriyor. Tanıştığım ve takip ettiğim için çok mutluyum.

 

- Hansın

 

Her hafta salı sabahı kalkar kalkmaz bir çırpıda okuyorum. Bazı yerleri kopyala yapıştırla notlar bölümüne kaydediyorum ya da sevdiğim kişilerle de paylaşıyorum. Kitap önerilerini kaydedi güzel indirim zamanlarında almaya çalışıyorum. Kısacası bülten bana baya katkı sağlıyor diyebilirim. Teşekkürler eline sağlık huzursuz. Umarım bir gün benim de böyle kendimi yazarak ifade edebileceğim ve insanlarla paylaşabileceğim bir projem olur. Sevgilerle.

 

- Merva

 

Huzursuz Beyin ismini gördüğümde ön yargılı yaklaşmıştım; hayatımda daha fazla anlam ve iyilik yaratmaya çalışıyorum, bu isimli bir bülten bana nasıl yardımcı olacak. Ancak okumaya devam ettikçe ve üzerine düşündükçe negatif ön yargım geride kaldı. Her salı gününü iple çekmeye başladım, yazdıklarınız her insanda farklı yerlere dokunuyor ve kim ne kadar üzerine düşünürse o kadar faydalı oluyor. Yola çıkış amacınız bu muydu bilmiyorum ancak kendiniz dışındaki insanlara da iyi geldiğinizi bilmenizi istedim.

 

- Can

 

Huzursuz Beyin’i, bu güne kadar takip edebildiğim kadar ki konularını hap yapıp insanlara içirseniz bir çok sorunun çözüme kavuşturabilecektir... Olur mu? Tabi ki de hayır.

 

- Sait

 

Mektup arkadaşım gibi…

 

- Esra

Açıkçası ilk haftalık bültenlerinize üye olduğum zaman bu kadar güzel yazılar ve içerik ile karşılaşacağımı tahmin etmemiştim. Maalesef ne kadar çok istesem de o kadar az okuyabilen ve bu kısır döngüden de henüz kurtulamamış olmama ragmen, sizin bultenlerinizi okudukca okumanin ve paylasmanin ne kadar anlamli, guzel ve insancil oldugunu hissedip ,mutluluk duyuyorum. Bu anlamda yaptığınız haftalik bulten paylaşımlarınız adına gönülde teşekkür eder, calismalarinizin devamini dilerim.

 

- Neşe

 

Yaklaşık üç dört aydır takip ediyorum ve aboneyim. Özellikle günün en bunaltıcı anlarında (özellikle marmarayda) okumak beni bir nebze de olsun rahatlatıyor. Çoğunlukla duygularıma tercüman olan bültenleriniz bana yalnız olmadığımı hissettiriyor. Devamlılığını diliyoruz.

 

- Beyza

 

Dile getirilemeyeni göz önüne seren, hayattan kesitler sunan, her paylaşımında bol emek içeren ve akla takılıp kalmış olana hemencecik çözüm olan, ufuk açıcı, dolu, dopdolu bir içerik. Herkesin kendisiyle ilgili mutlaka faydalanacağı, aydınlanacağı tam dozunda mini yazılar dört gözle bekleniyor. Çok keyifli.

 

- Emine

 

Hayat akıp giderken her bültende durup biraz soluklanmamıza vesile olan ve her hafta içerdiği konular hakkında bizde tat bırakıp daha fazlasını araştırmamıza sevk eden size teşekkürü borç bilirim.

 

- Onur

 

Sabah kalktığımda mail kutuma gelen bülteni okur, gün içinde içerik hakkında düşünürüm. Bu bazen adını koyamadığım bir dehlizin giriş anahtarı, bazen sahilde oturup okyanusun sesini dinlemek gibi hissettirir. Ama her şekilde bana yeni bir pencere açar. Huzursuz olsam da bilirim ki bu huzursuzluğun sonu adım atmadığım düşünceleri keşfetme heyecanına gebedir. Bu yüzden teşekkür ederim. İyi ki varsın Huzursuz Beyin!

 

- Selen

 

Sabahları bilgisayarımı açtığımda maillerime gelirim ve eğer Huzursuz Beyin'den gelen mail varsa mutlu olurum. Okurum. Satırlar beni içine çeken bir roman gibi ilerlerken ruhumu da ele geçirir. Ustaca yazılmış satırları dönüp tekrar okumayacağımı bilmeme rağmen kaydederim. Platformun ismi Huzursuz Beyin olmasına rağmen her bölüm huzur veriyor. Teşekkürler. Emeğinize sağlık.

 

- Ela

 

Okuduğumda " A bunu ben de biliyorum ya da ben de düşünmüştüm" diyorum. Yeryüzünde benim gibi pek çok kişi olduğunu bilmek, hatta çok sıradan olduğumu fark etmek üzerimden tonla yük kalkmasını sağlıyor.

 

- Şeyma

 

Elimizin altındaki dünyada her anın daha verimli hale gelmesi ve yaşam kalitesini arttırma yolunda atılan güzel bir adım olarak görüyorum sorulara cevaplar ,bilmediğimiz bir konu hakkında fikir sahibi olmamız için çok güzel bir platform.Her salı sizleri email kurumda görmekten mutluluk duyoyorum.Kendinize çok iyi bakın

 

- Berra

 

Daha çok kişiye ulaşmasını istediğim bir platfom Huzursuz Beyin. Elimden geldiğince insanlara anlatıyorum, paylaşıyorum. Yazılarınızla farkındalığım artıyor, içe dönüşümde bana yardımcı olduğunuz ve emekleriniz için  çok teşekkürler.Sevgiler.

 

- Sultan

 

Yaşadığım şeylerden dolayı mental olarak dibi gördüğüm çok fazla zaman oldu. Ama her şeyi o kadar nokta atışı irdeliyorsunuz ki bir yerden sonra bülteni okumadan önce yaşadığım olayları bülteni okuyarak atlatabilir ya da hafifletebilir hale gelmeye başladım. Her şey için çok ama çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

 

- Cansu

 

Huzursuz başlayan bir günün ilk saatlerinde Huzursuz Beyin paylaşımlarına denk gelip huzursuzluğun beni tamamen ele geçirmesine engel olabildigim çok zaman oldu. Sadece bu yüzden takip etmeye değer.

 

- Ayşe

 

"Bütün bilginin en son amacı, en yüce kılgısal akılda kendi kendini tanımaktır." diyor Kant. Yazdığın içerikleri merakla bekliyor, heyecanla okuyorum. Kendimi daha iyi tanımak adına yol gösterici bulduğum, her birimizin yolculuğuna eşlik eden bu bülten için minnettarım. Her daim yazmanı diliyorum! Emeğine sağlık, kalemin tükenmesin :)

 

- Semahat

 

Okuduğum her bültende ne kadar emek verildiğini görüyorum. İmreniyorum,kıskanıyorum ve çok başarılı buluyorum. Yazılarınız, hem okuması kolay ,su gibi akan,öğretici ve bir o kadar derin.. Emeğinize, kalbinize,aklınıza sağlık..

 

- İlkay

 

Sanırım dileğimle düşündüğüm aynı; "Hep böyle, sadece böyle huzursuz kal" :)

 

- Neşem

 

Kıymetlisiniz, benim ilişkilerimde ve kendimi bulma yolculuğumda, derinlerdeki ebeveyn suçlamalarımda esneklik sağladığınız için teşekkür ederim.

 

- Aslı

 

Maillerimi kontrol ederken, onca gergin işle ilgili maillerin ve markalardan gelen reklam maillerinin arasında günüme-haftama güneş gibi doğan ve hemen okuyup kendime yaptığım bir iyilik olarak gördüğüm kıymetli içeriklerin sahibine selam ve sevgi ile. Çok teşekkür ederiz hocam:)

 

- Ayşe

 

Hissettiklerimle, düşündüklerimle bir ortaklık bulabildiğim, iyi gelen bir blog oldu benim için. İfadeniz güçlü, açık ve yazdıklarınız hep referanslı. Bunu çok seviyorum. Teşekkürler.

 

- Esra

 

Tuti mucize guyem ne desem laf değil,, çerh ile söyleşemem onun ayinesi saf değil... İyi ki varsın huzursuz.

 

- Serdar

 

Kısa süredir size eşlik ediyorum. Her Salı sabahımın iyi geçme sebebi diyebilirim. Mutlu yıllar.

 

- Hale

 

Yalnız olmadığımı hissettiğim bir platform. Taaa yüzyıllar öncesinden birileri, koca koca adamlar benim bugün yaşadığım ruhsal sorunlara benzer sorunlar yaşamış, benzer sancılar çekmişler. Diyorum. Bu da her şeyin geçecek olduğunu kabullenmeye faydalı oluyo. Teşekkür ederim.

 

- Rahime

 

Merhabalar, her paylaşımını ve haftalık bültenini her daim heyecanla bekliyorum. Salı sabahları tek gözüm açık halde maili okuyup bambaşka bir mutlulukla kalkıyorum yataktan. Bana çok iyi geliyorsunuz, çok teşekkür ederim var olun.

 

- Elif

 

Düşüncelerini ve öz eleştirisini çok seviyorum. Her hafta sonu ben de kendim için "kendime notlar" yazıp hem kendimi eleştirdim hem kendime merhametimi geliştirdim hem de o bölümden çok şey öğrendim. Bu bülteni rastgele keşfettim o gün bugündür buradayım. Teşekkür ederim gönülden sevgilerimle…

 

- Zübeyde

 

İçeriklerinizi çok faydalı buluyorum,kendimi daha yakından tanımamı,hissettiklerim ve düşündüklerim konusunda yalnız olmadığımı görmemi sağlıyor.Sizin paylaşımlarınızı okumak sözleri hüzünlü ama melodisi hareketli bir şarkıyı dinlemek gibi iyileştirici.Her yeni bülteni sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkür ederim.

 

- Melek

Huzursuz Beyin sayfasıyla yakın zamanda tanıştım. Ama geçmişe yönelik neredeyse tüm yazıları okudum. Son dönemlerde yaşamış olduğum sıkıntılarla baş etmekte yalnız olmadığımı görmeye başladım. Dünyanın başka bir yerinde benimle aynı duyguları yaşayan insanların olduğunu öğrendim. Yaralarımın başkasının yarasına denk gelerek iyileşeceğine dair bir kanaat oluştu bende. Sevgiyi, nefreti, kin ve düşmanlığı en önemli de düşüncelerimi kontrol etmeye başladım. Ruhumun bedenimi işgal etmesinin önüne geçtim ve ruhumu kontrol etmeyi öğrendim.

 

- Mehmet

 

Sizi beğenerek takip ediyorum, her hafta salı sabahı kahve ile bülteni okumayı iple çekiyorum. Alintilariniz ve tespitleriniz hayatımda şuan yaşadığım ve geçmişte yaşadıklarımı tekrar analiz etmeme ve farklı bir göz ile bakmama çok faydalı oluyor. Bultenlerinizin devamını bekliyorum.

 

- Seda

 

Uzun süren sorunlar sonucunda yakın zamanda terapi almaya başladım ve kendi huzursuz ve durmak bilmeyen beynimin aslında adhd bir beyin olduğunu öğrendim. Tabi yanında depresyon ve anksiyete de geliyor. kısacası huzursuz beyin adına ve yarattığın içeriklere çok relate ediyorum. Bazen instagram sayfandan saatlerce çıkamıyorum.

 

- Burak

 

Huzursuz beyin iyiki var. Her şeyin hızlı tüketildiği bir devirde hafta bir gelecek bir bülteni beklemek heyecan verici. Yavaş ve sindirerek aldığımız her bilgi için sonsuz teşekkürler. Yaptığınız şey çok değerli iyi ki huzursuz olmuşsunuz ve iyi ki bizim gibi huzursuzlara ulaşmışsınız.

 

- Saadet

 

Çok değerli paylaşımlarınız almaya hazır insanlara dokunduğundan farkındalık arttırdığından hiç şüphem yok sosyal medyanın kargaşasından sığındığım liman gibisiniz.

 

- Bilgin

 

Bazı karşılaşmalar çarpıcı olur, Huzursuz Bülten ile karşılaşmalarımın birçoğu benim için çarpıcı deneyimler oluyor. Kendimi ve tabi ki birçok insanı farklı aynalardan incelememe epey yardımcı bir yol gösterici gibiolabileceği her yerde olsun ve olabildiğince çok insana ulaşsın istiyorum.

 

- Lina

 

İnanılmaz yararlı. Hemen hemen her sıkıntıya düştüğüm konuda bir bilgi var. Aynı zamanda dara düştüğümüzde bizi tekrar umutlandıracak paylaşımlar da var.  Akademik bilgiye boğmadan , yalın bir anlatımla içimizi ferahlatıyor. Tanımlayamadığımız duygulara, yaşadıklarımıza açıklık getiriyor. Tüm emekleriniz size kat kat geri dönsün inşallah. Çok Çok teşekkürler, iyi ki varsınız. Sevgi ve saygılarımla.

 

- Pınar

 

Huzursuz Beyin, benim dönüm noktam. Umut etmeden umutsuzluğa düşmeden.. hissetmeyi öğretti. Ve her salı benim için ayrı anlamlandı. Ve ne oluyor biliyor musun? Ben hangi duygu içindeysem o hafta o konuyu ele alıyor olman, beni çok duygulandiriyor. Duygularıma ve düşüncelerime pusula oluyor. Hep diyorum iyiki..

 

- Sedef

 

Bomboş kelamların boşlukta süzüldüğü teknoloji ortamında, sanki içi bilgi dolu tuğlalar gibi sağlam ve düzenli bir şekilde örülen duvarlar tadında çok güzel yazılarınız var. Eğer anlayabilirsen içinden süzülüp geçebildiğin, anlayamazsan toslayıp kaldığın bir duvar. Belli ki büyük emek ve uğraş var. Zihninize sağlık. Her şey için teşekkür ederim.

 

- Kübra

 

Kopuk olduğumu düşündüğüm anlarda nasıl bağlantıda olduğumuzu görüyorum ve bencilce olsa da aynı dertleri çeken başka insanlar ile olmak bir parça daha hayatı yaşanabilir kılıyor. O yüzden sonsuz teşekkürler.

 

- Simge

 

İnsanın beynini susturamadığında düştüğü durumlarda, haline tercüman olan bir ses, bir nefes gibi.

 

- Emre

 

Huzursuz Beyin benim için bir nefes alma alanı. Sanki hafta boyu görevlerimi tamamlamak için nefesimi tutuyorum da, bülten gelince her şeyi bırakıp rahatlıyorum. Çok teşekkür ederim her şey için.

 

- Tuğba

 

Takip etmeye başladığım günden beri sabırsızlıkla beklediğim ve hiç bir paylaşımını kaçırmadığım Huzursuz Beyin bana ince düşünen, hassas insanların varlığı, bir arada olabileceği umudumu yeniden yeşerten bir sayfa oldu.

 

- Berrin

 

Kendimi yalnız hissetmeme engel oluyor burada okuduklarım. Anlaşılabileceğimi düşünmek hem zevkli hem cesaret verici. Çok teşekkürler emekleriniz için.

 

- Betül

 

Okuması çok keyifli, her bültende mutlaka kendimden bir parça buluyorum.

Azerbaycandan sevgiler.

 

- Aytaj

 

Beni bulunduğum ortamdan çıkaran ve okuduktan sonra bir süre üzerine düşünmeme sebep olan terapi kaynağı. Kendi dilimizde bu kadar kıymetli içerikler ürettiğiniz için elinize emeğinize sağlık.

 

- Burak

 

Her yazınız beni düşündüren, içimde bir noktaya dokunan ve hemen hemen her zaman beni daha ileriye taşıyan nitelikte oluyor. anlaşılmış hissediliyorum ve alıntılarınıza bayılıyorum. ellerinize sağlık teşekkür ederim! mutlu yıllar.

 

- Ece

 

Huzursuz bir beyin...nasıl gündelik bir hayat yaşar, nasıl insan/toplum içinde yeralır ve nasıl rahat uyur? Yaptığınz çok kıymetli. İyi ki karşıma çıkmışsınız.

 

- Çiğdem

 

 

Gerçek olamayacak kadar güzel, başarılı ve özenli buluyorum, bu da çok hoşuma gidiyor. İyi işlerinde yapılabildigini gösteren, umut verici bir tarafı var.

 

- Şirin

 

Bize karmaşık gelen veya göremediğimiz duyguları, durumları bir çok emekle, nerdeyse karşılıksız önümüze getirmenin ne büyük bir nimet olduğunun farkındayım. Sağol sevgili yazar.

 

- Özgür

 

Var olmayan çok  yakın bir arkadaşım gibi, hiç yakın bir arkadaşım olsun istemedim çünkü ama görüyorum ki ne zaman kötü hissetsem ne zaman bir şeyler okumak istesem elim hep sana gidiyor. Sadece teşekkür ederim, tüm her şey için.

 

- Nur

 

Huzursuzdan çıkan her şey vakit ayırmaya değer bir yerde benim için. Bugünlerde kolektif bilinçle ilgili ipuçları topluyorum sıkça. Sanki aynı anda aynı karanlığa düşen ve benzer yollarla baş etmeye çalışan insanlar birbirini buluyor gibi. Kimisi yazarak, kimisi konuşarak, kimisi çizerek üretiyor ve birbirimizi buluyoruz. Huzursuz da onlardan biri. İyi ki var.

 

- Nurçin

 

Instagram aracılığıyla tanıştığım bu sayfa benim için en faydalı içeriklerden biri oldu. Psikolojiye ve insan hayatına ilgi duyan herkesin kendinden bir şeyler bulabildiğini düşünüyorum. Umarım uzun ömürlü olur...

 

- Can

 

Keşfetmiş olmaktan çok mutluyum. Bazen öyle paylaşımlar, öyle duygularımın üzerine geliyor ki cuk diye oturuyor resmen. Hatta o anki duyguma farklı bir bakış açısıyla yaklaşmamı bile sağlıyor. Öyle kişisel gelişim kitaplarındaki gibi gerçeklikten uzak da değilsiniz. Kısacası, bir çok kişinin terapiye gitmeden/gidemeden gelişimini sağladığınızı düşünüyorum.

 

- Neslihan

 

Çok beğeniyorum. Çok değerli bilgiler ediniyorum. Yazıları okumak bana çok iyi geliyor. İlgi ve heyecanla çıkacak yeni bültenleri bekliyorum. Emeklerinize sağlık...

 

- Natali

 

Bu kaos ortaminda ki kimi zaman nefes alma yeri , kimi zaman ise kendimizi tanimanin bir işareti oldu.Huzursuz beyin  kendini sürekli gelistiren , sürekli insanin kendisiyle yuzlesemedigi bircok hissi , korkuları, nedenleriyle aciklayan bir klavuz , iyi ki varsın HUZURSUZ BEYİN.

 

- Hasan

 

Çok rafine, konulara hakim, vurucu yazılar. Çok değerli, ne bir kelime fazla ne bir kelime eksik.

 

- Yeşim

 

Sizi uzun zamandır takip ediyorum Twitter'dan şimdi bir şey söylemek gerekirse her hafta salı günü sizden gelecek maili bekledim ve sanki her hafta gerçekten ihtiyacım olanın ne olduğunu biliyormuşçasına bir konu ediniyordunuz her okuduğumda bu bugün benim için yazılmış dedim şunu söyleyebilirim psikolojimi inanılmaz olumlu bir şekilde etkilediniz. Öneri olarak ta asla yazmaktan vazgeçmeyin ve konu olarak da psikoloji üzerine yazmanız yorumlamanızi isteyebilirim İyi ki varsınız.. gönderdiğiniz hikayeler bana pozitif bir etki bıraktığı için çevremdeki insanlara da sizden söz ediyorum.

 

- İrem

 

Üzerinde derin düşünmediğimiz konularda uyanış yaşadığımı hissediyorum. Anlatım dili ve verdiğin referanslar da biz fanilerin konuyu kavramasına destek oluyor.

 

- Elif

 

Çok ama çok faydalandığım , çok profesyonel bulduğum bir platform.

 

- Çağla

 

İç huzuru yüksek, okumayı ve olumlu düşünmeyi şiar edinmiş , hayatın içinde bir insanın dolu paylaşımları.

 

- Hale

 

Sadece çok teşekkür etmek istedim. Farkında olmadığım bilinçaltı düzeyindeki ihtiyacımı her hafta yazılarınızda buluyorum. Farklı hayatlar yaşayıp benzer problemlerle baş ediyor olmak yalnız olmadığımı hissettiriyor ve iyi geliyor. Tekrar teşekkürler.

 

- Onur

 

İlk kez tesadüfen bir yerde çıktı karşıma. Okudum ve dedim, bu ve bundan sonrası yetmez, ilk sayıdan itibaren okumam lazım. Öyle de oldu. En ufak bilgi kırıntısına kadar görmediğim bir yazı kalmadı. Emeğinize sağlık.

 

- Mustafa

 

Yazmak isteyip de yazmaya cesaret edemediklerimi yazma cesareti verdiniz bana. Dile getirmek istediklerimi nasıl bir üslup kullanarak dile getirebileceğimi de paylaşımlarınızı takip ederek öğrendim. Bunun için size minnettarım. Kişisel gelişimime sunduğunuz katkılar için çok teşekkür ediyorum. Saygılar.

 

- Ayten

 

Ba yı lı yo rum.

Email gelir gelmez bi solukta okuyorum.

 

- Papatya

 

Huzursuz beyinde işlenen konular gerek kendime, gerek yakın çevreme, gerekse öğrencilerime destek ve yardımcı olabilmem açısından çok önemli. Konular anlaşılır bir şekilde ele alınıyor. Diğer sayfalarda olmayan konuların ele alınması çok güzel. Acaba yarınki konu ne olacak? diye sabırsızlıkla bekliyorum. Emekleriniz ve özverili çalışmanızdan dolayı teşekkür ederim. 

 

- Canan

 

Öyle zamanlarda geliyor ki paylaşımlar sanki sessizce karşılık buluyor çığlıklarım. Çoğu zaman şaşkınlıkla okuyorum. Hani sesim duyulmuşta ya bir soru ya bir anahtar bir eşik çoğu zaman bir nefes oluyor paylaşımlar.

 

Ortak insanlık haline geçiyorum, hatırlıyorum bir yolculuksa içinde bulunduğumuz hal tekrar yola döndüğümü hatırladığımı fark ediyorum.

 

Teşekkür ederim...

 

- Barkan

 

Her hafta mail kutumda gülümseten, hüzünlendiren, sakinleştiren minik bir hediye.

 

- Emine

 

Kendimi bulduğum, kendimden olan yer. Çok seviyorum.

 

- Ayten

 

Her bir hafta bir makale titizliğinde. Çok ciddi bir performans her hafta. Takdir ediyorum, çok yararlanıyorum. Teşekkür ederim.

 

- Oya

 

Kendimi bulduğum bir çok yazınız var. Nokta atışı bizlere ulaşıyorsunuz. Hem kaleminiz çok güçlü hem de çok anlaşılır. Bu çok hoşuma gidiyor.

 

- Hülya

 

e uyandırdığı ilk his merak. Bir yazı paylaştığında merak ediyorum ne çıkacak karşıma bu sefer diye. Bana göre en kıymetli anlama biçimini destekliyorsun yani.

 

- Gonca

 

Bazen kafamın içindekileri berraklaştırıp cümlelere dökemediğimde sanki bana ses olup konuşuyor yazılar, içim açılıyor okudukça, çok tanıdık bir sesten düşüncelerimi, sorularıma cevapları dinliyormuşum gibi hissediyorum.

 

- Selen

 

Kırk yıllık dostumla sohbet ediyor hissini yakalamak öyle kolay değil sanırım. Her kelimesi dertleşme, paylaşma, huzur verici. Kim bilir kaç hayata dokundu Huzursuz Beyin.

Huzursuzluk içinde kıvranan beyinlerimizi ruhumuza verdiğiniz huzurla dostluk bahçesine çevirdiğiniz için sonsuz minnet ve sevgiyle. Yaklaşan yeni yıl bizi, birbirini tanımayan sayısız Huzursuz Beyin dostları olarak hep bir arada tutsun. Daha paylaşacak çok hikayemiz var.

 

- Merve

 

Tünelin sonundaki ışık gibi .. Okurken evinin verdiği huzur gibi.. Yalnız değilsin hepbirlikteyiz diye omuza dokunan bir el gibi.. İyi varsiniz.

 

- Ayşe

 

Sade anlatımınızı seviyorum. Çabanız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Aşırı içeriğe maruz kaldığımız bir zamanda benim gözlerim sizin yazılarınızı arıyor. Okumayı erteleyip sonra geri dönemediğim bir çok içeriğin aksine sizinkileri enteresan bir şekilde mutlaka geri dönüp okuyorum. Ve anketlere genelde katılmam..ama size yazmak istedim. Geri dönüş vermeseler de birilerine ışık olduğunuzu bilmenizi istedim. Bence çok değerli bir iş yapıyorsunuz.

 

- Ayşegül

 

Kitaplardan edineceğim bilgileri hafta hafta beynime kazıdığı için ne kadar övsem az kalır.

 

- Buğra

 

Okuduğum en derin ve anlamlı bülten.

 

- Pınar

 

Salı günlerini seviyorum.

 

- Duygu

 

Huzursuz beyin, bir soruna farklı yaklaşarak baştan onu özgün bir kimliğe bürüyor. Sıradanlıktan kurtulan sorun, bizim için bu ilginç ve keşfedilesi haliyle, düşüncelerimizde şımartılmaya ve duygularımızca yoklanmaya hazır hale geliyor. Sonra da bence maceralı, yaratıcı yolların izleri sürülüyor. Sanırım bu özlenen ve artık ender bulunan ortamı sunması, açık yürekliliği, gerçekten emek vermesi, insana oldukça iyi geliyor. Kocaman teşekkürler.

 

- Zeynep

 

Çok gerekli, nokta atışı, az ve öz, bilimsel ama anlaşılır anlatımı olan bir sayfa. Siz de bence iyi bir insan ve işinin ehli bir uzmansınız. İçtenliğiniz ve paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim. Sağlık, huzur, mutluluk dolu nice başarı dolu yıllara...

 

- Nalan

 

Çok güzel ve geliştirici(çok uzun yazıp sildim kısacası bu)

 

- Jankat

 

Sir Tim Berners-Lee www’i geliştirirken aklında bence böyle bir bilgi paylaşımı vardı diye düşünüyorum. İnterneti olması gerektiği gibi kullanan 2-3 kişiden birisin bana göre. Üstelik 24 yıldır dijital sektör çalışanı olarak söylüyorum bunu. Keyifle, heyecanla ve mutlulukla okuyorum her hafta. Yalnız olmadığımı hissetmenin paha biçilemez bir değeri var. Çok teşekkür ederim paylaştığın herşey için…

 

- Didem

 

Halen tuğla tuğla inşa etmekte olduğum benliğime katkılarınıza minnettarım.

 

- Murat

 

Günümüzde çok fazla okumayan insanlara evrimleştik. Uzun süre bir şey üzerinde odaklanamıyoruz. Sosyal medyada benzer içerikte çok fazla sayfa var ancak onlarda sağdan soldan aynı cümlelerin kopyala yapıştır şeklinde verildiğini görüyoruz. Burada ise bir emek var taranan onlarca belki de yüzlerce sayfadan süzülen ve yoğunlaştırılan bilgilerin özgün, akıcı ve samimi bir şekilde ifade edilmesi var. Bu sebeple ben sizin çalışmanızı çok değerli buluyorum. Kısa kısa 9 slaytta vurucu bilgilerle yeni şeyler ögreniyor, farkındalığımızı arttırıyoruz.

Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. Teşekkür ederim.

 

- Selim

 

Haftanın bir günü kahvemizi alıp karşılıklı muhabbet ettiğimiz hissiyatı yaşatan, yakın bir dost.

 

- Aleyna

 

En daraldığım anlarda şifa gibi gelen,okumaya sevk eden ve sevdiğim herkesi nasiplendirdiğim canım Huzursuz Beyin, iyi ki denk gelmişim diyorum her defasında.

 

- Hazal

 

Sizi her yerden takip ediyorum. Çoğu arkadaşıma da öneriyorum hatta gösteriyorum sizde takip edin diye.Okumayı ve birşeyler katmayı seven insanları takip etmeyi seviyorum.Ve bence siz bu konuda gerçekten iyisiniz.Salı günü postanızı gördüğümde gerçekten günüm güzel başlıyor.Hatta keşke her gün posta alsam dediğim oluyor.Böyle devam.

 

- Zeynep

 

Ben bültenlerinizi dört gözle bekleyenlerdenim. Uslubunuz, seçtiğiniz konular tek kelimeyle harika. İnstagram profilinizde aynı şekilde her postun tadı damağımda adeta. O la la!

 

- Ebru

 

 

Son yıllarda okuduğum bir çok kitaptan alamadığım bilgi ve duygu yoğunluğunu çok güzel hissettiriyor. Büyük bir emeğin ürünü olduğu çok net hissediliyor. Kendimi kutsal bir kitabı okur şekilde rahatlamış hissediyorum yazılardan sonra. Belki kendi iç yolculuguma olanak sağladığı içindir. Hayatımın çok zor bir döneminden geçerken huzursuz beyin karşıma çıktı ve iyi ki çıktı.

 

- Demet

 

Bu sabah olandan bahsedeyim size, sabaha karşı huzursuz bir şekilde uyanıp telefona baktığımda 'Geçecek' yazıyordu. Bazı zamanlamalar gerçekten ilaç gibi geliyor insana. Yayınladığınız her bültende gözlerimi büyüterek teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

 

- Melek

 

Salı sabah uyanıp mailimi kontrol ediyorum huzursuz beyinden posta var mı diye..yazdıklarınızı zevkle okuyorum teşekkürler.

 

- Anıl

 

Her hafta bültenin gelen kutuma düşmesini bekliyor, gelince de pür dikkat okuyorum. Tek bir cümleyi bile kaçırmak istemiyorum, öyle dolu geliyor bana. Her bültende kendimden bir şey bulmak, bakalım bu hafta ne bulacağım diye meraklanmak çok keyifli. Teşekkür ederim :)

 

- Duygu

 

Takipçileri hiç sıkmadan ve konunun özetini ortaya rahatça koyup, gerekli mesajı almasını sağlıyorsun herkesin. Bence senin bu bültenlerin hayatında her daim farkındalık arayan herkese bir ışık sunuyor. Bence yazıların takipçilerinde bir günlük hissiyatı yaşattırıyor. Belki seni takip edenler içinde günlük tutmaya başlayanlar bile vardır . Teşekkürler emeğin için kardeşim.

 

- Emrah

 

Içimdeki huzursuzluğa bir nebze *frenleme hissi veriyor (kendim gibi duygularım da aceleci)

 

- Canan

 

Her bülteni heyecanla bekliyorum.Sıkılmadan merakla ve zevkle okuyorum.Tüm sevdiklerime tavsiye ettiğim tek bülten.

 

- Yeşim

 

İple çektiğim ve sabısızlıkla beklediğim bir Salı günü kazandım, çok teşekkür ederim.

 

- Kürşat

 

Huzursuz Beyin ile instagramda tanıştım. Bu tanışma arkadaş tavsiyesi değildi. Bir gönderinizi keşfette keşfettim. Şunu söyleyebilirim ki her paylaşım içime su serpiyor. Birçok paylaşımınız bazı sorunları anlaşılır kılıyor ya da evet ya bence de tam da böyle dedirtiyor. Ve hemen hemen tüm paylaşımlarınızı da hikayemde paylaşmaya gayret ediyorum. Ben faydalanıyorsam mutlaka çevremdekiler de faydalanır diye düşünüyorum. Çok teşekkürler Huzursuz Beyin.

 

- Merve

 

Her hafta yeni maili ve konusunu merakla bekliyorum 🤩 İnteraktif katılımla, kendimi de bunun içinde hissediyorum. Başlarda ücretsiz olduğu için , yoğun emek verdiğiniz bir şeyin karşılığını alamayacağınız için üzülüyordum. Araya reklam aldığınız için vicdanım rahatladı. Bambaşka konularda, bambaşka bakıl açıları sunduğunuz için teşekkürler.

 

- Nimet

 

Huzursuz beyin gmaillerimde yıldızlı bölümde açıkçası okumak benim için çok büyük bir zevk. Emekleriniz için teşekkür ederim.

 

- Yasemin

 

Meditasyonda hissedilen o es anı gibisiniz. Hani o iki düşünce, iki nefes arasında olan.

 

- Ayşegül

Çok yararlı ve emek yoğun bir iş içindesiniz. Umarım bu çabanız bize iyi geldiği kadar size de yardımcı oluyordur. Konuları bu kadar iyi özümsemeniz ve net bir şekilde mesajınızı sunabilmeniz çok etkileyici. Başarılar ve kolaylıklar dilerim.

 

- Ayşe Nur

 

Her hafta (sanki benim gündemim için yazılmışçasına) aradığım cevapları bana gönderen çok sevgili Huzursuz Beyin iyi ki varsınız:)

 

- Didem

 

 

Bir konu, olgu hakkında farklı kişilerden alınmış derlemeler, sade anlatım tarzı ve mailing ile interaktif bir ilişkinin olması çok iyi geliyor. Üstelik tarafsız kişiselleştirilmemiş görüşlerin yer alması, kitap önerileri ile aktif ve dahil hissettiğim bir alan. Minnettarım zira bu kadar konuyu araştırıp düzgün, anlaşılır ve güvenilir bir kaynak olarak sunulmasından.

 

- Sevinç

 

Tarafsız, kısa, öz ama yüzeysel olmayan incelemeler, zarif gözlemlerle dolu, yaşamla başa çıkma umudu aşılayan özenle, çabayla hazırlanmış metinler. Umarım vazgeçmezsiniz, umarım emeklerinizin karşılığını maddi, manevi alırsınız.

 

- Mo

 

Kısa bir süredir bülteni takip ediyorum. Bireysel gelişimim için başladığım terapi yolunda bültenlerin çok faydasını gördüm. Öncelikle konulara farklı bakış açısı getirme, bir çok konuda hepimizin aynı sıkıntıları olduğunu görmek gibi beni destekleyici bir bülten olduğunu düşünüyorum. Aslında huzursuz beyinde “huzur” buluyorum denilebilir.

 

- Gülşah

 

Harikasın, okuyucun ve reytingin ve pek tabi ki sponsorun bol olsun.

 

- Önder

 

Bence huzursuz içimizdeki tüm huzurszluklara ışık oldu.. Gölgelerin arkasındaki, belki de hiç tanımadığımız kendimizin peşine düştük.dusuncelerimize rehberlik ettin..ruhlarimizn yönünü bulmasında bir pusula görevi gördün..ve kesinlikle devam etmelisin..seninle gelişmeye, huzursuzlanmaya, merak edip, keşfetmeye hazırız...

 

- Özlem

 

Her hafta "Acaba bu haftanın konusu ne?" diyerek postayı açıyorum. Bazen beni silkeleyen bir yazıyla bazen yeni şeyler öğrendiğim bir konuyla bir araya geliyorum. Çok iyi geliyor.

 

- Merve

 

Tanışalı çok uzun süre olmamasına rağmen kendime ve olaylara bakış açımda farklılıklar yaratması, yazılanların bilimsel temele dayandırılıyor olması, yazıları okurken herhangi bir şeye ikna edilmeye çalışılıyor, manipüle ediliyor hissine kapılmıyor olmam nedeniyle ilgi ve merakla takip ediyorum. Teşekkür ederim.

 

- Sevgi

 

Bu distopyaya hapsolmuş bizlere tek huzursuzun bizler olmadığını gösteren, devam edebilmemiz  için arkadaşlığını paylaşan sen iyi ki varsın.

 

- Nilüfer

 

Çok az zamanda inanılmaz kitlelere hitap etmeye başladın. Bence bu inanılmaz bir yükselişti. Bunun şansa olmadığını da her bültende üstüne koya koya gittiğin için görüyoruz. Bire bir söyleşilere katılmadı ve sadece yazılarla değil görsel olarakta artık güzel düşünceleri paylaşmanı isteriz. Bu kadar kaliteli bir kitle günümüz CHP sinde bile yok. Eğer bir gün aday olursan benim başkan adayım sensin.

 

- Emre

 

Her hafta Salı günü ele aldığınız konular hayatın içerisinde yaşadığımız bir çok konu ile bağlantılı ve bir insana iyi gelebilecek hatta hayatında aldığı karara yön verecek düzeyde. Size çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı mutlu yıllar diliyorum…

 

- Umut

 

Keyifle okuyorum ve herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum. Ardındaki emeği görebiliyorum, çok teşekkür ediyorum emeğinize sağlık.

 

- Sevil

 

Hem bulten hem postlarla okadar cok sey ogrenebiliyoruz ve aslinda ustune dusunup okumaya devam edersek bakis acimizi yaklasimlarimizi degistirebiliyoruz bu da aslinda belkide ihtiyacimiz olani bize veriyor ve ogrendiklerimizle hayatimizda uygulamalar yapmamiza yardimci oluyor. Ayrica dusunce sekilimiz ve belkide duymamiz gereken sert gercekler bizi kaf dagindan alip ayaklarimizi yere bastiriyor ve diyorki hatirla sen de o da herkes gibi birer insansiniz. Sakinleş!

 

- Jane

 

Bültenlerin hayatıma katkısı çok güzel. Zihin açıyor, duygu dünyamı onarıyor. Metin düzeni, içeriği ve dili kullanım şekliniz de çok yeterli. Her şey için çok teşekkür ederim kendi adıma. Yolumuza ışık tutmaya devam edin. Sizi seviyorum. Sağlıkla, olabildiğince iyi zamanlarda yaşayın. Saygı ve sevgilerimle :)

 

- Gaye

 

Ben sizin paylaşımları ilk başta instagram'da görmüştüm. Kitlenizin büyümesi beni çok mutlu ediyor. Çünkü hayatımızın özellikle Türkiye'de yaşayan ve belirsizlik içinde rahatlamaya çalışan insanlara iyi geldiğinizi düşünüyorum. Gerçekten çok arkadaşımla paylaştım. Çok güzel noktalara parmak basıyorsunuz ve paylaşımlarınız çok değerli benim için. Bunu söylemek için girmiştim. Çok katkıda bulunamadığım için kendimi kötü hissediyorum ama mümkün olduğunca bülteninizi ve paylaşımlarınızı takip ediyorum. Dilerim Türkiye'de sizin gibi psikoloji ve duygu durumları hakkında paylaşıma değer veren insanlar artar.

Sevgiler.

 

- Ali

 

Her okuyanın kendinden bir parça bulabildiği düşünceli, ince, saygılı, sevgili ve şefkatli yazılarınızın emek emek oluşturulduğu aşikar… takdir ediyorum, teşekkür ediyorum.

 

- Satia

 

Heyecanla beklenecek kadar güzel bir nefes molası... aynen devam lütfen...

 

- Sebla

 

Zihin yakan, zihin açan  hikayeleriyle kalbe dokunan yaşamın anlamlı hale gelmesinde Elmalı turta etkisi yaratan bültendir kendileri...

 

- Zeynep

 

Huzursuz beyin; kendi çekim alanına alabileceği insanları ismiyle alabilme kapasitesinden ziyade, araştırma, öneri ve paylaşımları, zekası ve emeğiyle de çekim alanını genişletiyor. Saygı duyduğum genç bir insan olarak çok değerlisiniz.

 

- Nuray

 

İyi ki varsın Huzursuz Beyin. Okuduğum özetler bana iyi geliyor. Buradan ve birkaç başka yerden duyduğum isimleri, ben de okuyorum. Onlar da iyi geliyor. Yalnız değilmişim, diyorum.

 

- Dilek

 

Kendini ve iç dünyasını tanımak için çıktığı yolda, tasavvur ve betimleme gücüne de güç katmış, bunu "öteki" ile paylaşmanın hazzı ve evrenselliği ile de biraz daha huzurlu hale gelmiş olabileceğini hissettiğim bir beyin..

 

- Yeliz

 

Samimi ve doğal bir paylaşım platformu. Doğru bir ortak alan. En çok benzerlerin birbirini keşfettiği ve yalnızlığın unutulduğu bir alan olarak görüyorum. Kendi iç dünyanızı en doğal halinizle paylaşım kararı aldığınız için teşekkürler.

 

- Emine

 

Her hafta salı gününü heyecanla bekliyorum desem bir özet olmuş olur sanırım... Gazete bekler gibi, ya da haftalık dergi.

 

- Irmak

 

Salı sabahları e-posta kutusunda ya da instagramda yeni bulteni gormek cok guzel. Bazi haftalar o kadar hayatimin akisi ile paralel konular oluyor ki bana ozel bir yazi oldugunu dusunuyorum adeta. Elbette bultenin insanlik hallerine dair olmasiyla ilgili ama yine de boyle dusunmek hosuma gidiyor. Yazilariniz, aslinda yasadiklarimda/hissettiklerimde/dusuncelerimde asla yalniz olmadigimi bana -sefkatle- soyluyor ustelik umut da barindiriyor. Teşekkür ederim.

 

- Hale

 

Yas sürecindeyim, kitap bile okumuyorum. Hepimizin benzer şeyler yaşadığını bilmek beni rahatlatıyor. Okuduğum tek şey senden gelen mailler. Sevgilerimle.

 

- İzel

 

İçinizde bazen nedenini bilemediğiniz bir huzursuzluk olur. Ne öldürür ne güldürür. Hayattan koparmaz ama bağlanmanızı da sağlamaz. Gelen maillerden bazıları o huzursuzluğu aydınlatıyor işte bundanmış dedirtiyor. Çözüm bulamasam da nedenini anlamama yardımcı oluyor. Verdiğiniz emek çok büyük. Ve bu emeğe binlerce kez teşekkür ederim.

 

- Kamuran

 

Ufkumu genişletmeye yardımcı bir platform. Her hafta paylaşılan bültenlerin bir yerinde kendimi bulabiliyorum ve en önemlisi beni düşündürüyor; tüm bu nedenlerden dolayı huzursuzbülten okuyucusu olmaktan mutluluk duyuyorum.

 

- İrem

 

Hayatımın doğru bir döneminde yazılarınızı bulduğumu düşünüyorum. Bazen çok sakinleştirici bir etkisi oluyor bende.

 

- Şebnem

 

Yazılarınızı okumak bana iyi geliyor. Araştırarak, özenerek, çalışarak, emek harcayarak hazırladığınız çok belli. Öğretici, motive edici ve farkındalığı artırıcı buluyorum yazılarınızı... Kalbinize, emeğinize, aklınıza, dilinize, kaleminize sağlık...

 

- Deniz

 

Değindiğiniz konuların her biri hepimizin hayatına dokunuyor. Ben ve arkadaşlarım severek bülteninizi takip ediyoruz. Konuyla ilgili alıntıları, kaynakları bildirmeniz de ayrıca okuma yapmak isteyenler için harika bir kaynak. Psikoloji ve felsefe konulu takip ettiğim en başarılı çalışma. Başarılarınızın devamını dilerim.

 

- Serpil

 

ilgi duyduğum konuları düzenli, basit ve cazip şekilde aktarmanızdan çok memnunum, paylaştığım yakınlarım da aynı şekilde sevdi . Ailece takip ediyoruz :) Emekleriniz kıymetli, eksik olmayın , bizi ruhen beslemeye devam edin lütfen , iyi seneler diliyorum.

 

- Gül

 

Anlatım tarzın çok duru, ağdasız uzatmadan ama en güzel en sade kelimelerle bir bilgiyi başkasına aktarabiliyorsun. Bu muhteşem. Mum gibi aydınlatıyorsun çevreni.. Teşekkür etmek istiyorum okuduklarım hem geçmişime hem de geleceğime iyi geliyor. İyi ki varsın, iyi seneler..

 

- Burcu

 

İyi ki yaşam sizi bu şekilde yönlendirmiş.Çok beklenmedik yerlerden gelen yaşam derslerim oldu. Şifa oldunuz sağolun.

 

- Belgin

 

Ne mi düşünüyorum? Aralıksız biçimde min üç saat okudum, okudum, okudum.

1) Pek yanaşmadığım okuma alışkanlığımın yeniden canlandığını düşünüyorum, sayende.

2) Kendimle ilgili kaotik ve bitmek bilmeyen içsel ve daima güncel çatışmalarım; cevap aradığı sorular mantık ve dinginlikle yanıtlanmaya başladığı için yumuşamaya başladılar. İnanıyorum ki kendi kişisel gelişimimde senin çok güçlü ve doğrudan etkili bir katkın olacak. Bunun için sana şimdiden minnettarım.

 

- Beyza

 

Örneklerle ele alınan her konu hem destekleyici, hem ilham verici hemde hatırlatıcı oluyor. Bu büyük bir emek ve zaman isteyen bir hediye tüm okuyucular için. Bu hediye için tüm kalbimle teşekkür ederim. Sizin verdikleriniz bizlere katlanarak size sevgiyle ulaşsın dilerim. Sağlıcakla, huzurla, neşeyle, sevgiyle coğalın.

 

- Harika

 

Bu sayfayı keşfedeli çok uzun bir zaman olmadı yalnız keşfettiğimde hayatımda ki en zor zamanların başlangıcındaydım. Duygularımda ne hissediyorsam sanki benimle konuşuyormuş gibi haftalık yazılar çıktı. Kendim de suçladığım ne varsa bana suçlamamam ve duygularımın kabulü noktasında farkındalık yarattı diyebilirim (ki bu sadece kendim için farkında olduğum şeylerden yalnızca bir tanesi) . İyi ki keşfettim. İyi ki yalnız değilim. Karşıma böyle bir zamanda çıktığı için önce Yaradan'a sonra emekleriniz için size teşekkür ederim :)

 

- Merve

 

Öyle bir zamanda öyle bir yazı düşüyor ki iyi gelen, soru sorduran,cevap bulduran... Teşekkürler.

 

- İlknur

 

Tesadüfen abone oldum yazıların daha fazlasını okumak için. Çok özenli hazırlanmış ve bazen de tam cevap beklediğim sorulara ilaç gibi gelen yazılar oluyor severek okuyorum.

 

- Emel

 

İyi ki tanımışım, nadir okuduğum yazarsın. Akıp gidiyor ben de anlamadım.

 

- Nihal

 

Çalışan ve çalıştıran beyin severiz,huzursuz ederken de huzur verip çelişkiler içinde düzen kurdun beynimde Huzursuz Beyin :)

 

- Ziynet

 

Kendimizi anlamamızı, tanımamızı bilmemizi sağlayan bilgelik dolu muhteşem bir bülten. Teşekkür ederim.

 

- Özlem

 

Her gönderinizi zevkle okuyorum. Kimi zaman ilaç gibi geliyor, kimi zaman daha önce düşünmediğim konular üzerinde durmamı sağlıyor. Teşekkürler :)

 

- Şehnaz

 

Huzursuz beyinin, huzur veren beyin, umut veren beyin ve bilgi veren beyin olduğunu düşünüyorum her hafta büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum ve daha işe varmadan yolda okuyorum tekrar tekrar yavaş yavaş anlayarak. Her şeyi hayatıma geçirmesem bile üzerine düşünmeme ve bakış açıdı geliştirmeye yardımcı oluyor. tesadüfen tanıdım ama iyi ki tanıdım.

 

- Dilek

 

Düzenli olarak paylaşılanları takip ettiğim, instagramdaki reklamlar, başkaların hayatı, kendi fotoğrafları vs. gibi görünenlerin aksine kendimi besleyen bir hesap buldum hissini veren hesap. Güncel konular ile ilgili paylaşımlar, düşünmesem daha iyi dediğim konulara da yer verilmesi, bülten de “güzin abla” kısmının nostaljik etkisi, kitap önerileri ile üzerine düşünülmüş, keyifle bazen de düşük moralle takip edebilmek güzel.

 

- Müge

 

Çok güzel içerikler ürettiğinizi düşünüyorum. İçerikleriniz ismine yakışır şekilde tam da huzursuz bir beynin ürünleri.

 

- Dilek

 

Bir arkadaşımda gördüm sizin paylaşımınızı alıntılamış.  İnanmamıştım okuduklarıma. Biri nasıl olur da düşündüğüm şeyleri açıklıkla ve daha geniş kelimelerle ifade etmiş olabilirdi. O gün başladım takibe herseye geçmiş postlari okumaya..hersey ilaç gibi gelmişti.okudukca acıkıyordum yazdıklarınıza...iyi ki tanıdım.

 

- Nur

 

Harikasınız,sizden bir şeyler okuyarak güne başlamak çok keyifli.

 

- Tuba

 

Her hafta merakla bekliyorum, her hafta bir farkındalikla okumayi bitiriyorum.

 

- Merve

 

Bana ayna tuhaf bir biçimde. Tuhaf çünkü, yazdığınız konular eş zamanlı benim de üzerinde uğraştığım konular.

 

- Deniz

 

Takip ettiklerim içinde bana en yakın olan.

 

- Esin

 

Kısa süre önce sizi keşfettim. Şansa tam da o hafta canımı sıkan konuyla ilgili yazı yazıyorsunuz bu beni çok iyi hissettiriyor. Dünyanın en iyi tesadüfü olabilir :)

 

- Berra

 

Tamamlayıcı olarak görüyorum bülteni bi başucu kitabı gibi vakit buldukça haftalık bültenler arasında sörf yapıyorum çok kıymetli bir emek çok teşekkür ederim emekleriniz için.

 

- Umut

 

İyi ki varsınız ! okunmaya değer yazınızın meraklı takipçisiyim.

 

- Şahin

 

Salı günlerim sayesinde sakin ve huzurlu geçiyor.

 

- Yakup

 

Çok başarılı buluyorum. Sadece bakış açısı değil, ortaya koyma şekli de birinci sınıf. Bu yolda ilerleme gayreti içerisinde olan biri olarak ben çok şey öğrendim. Takip eden herkes adına emeğinize teşekkür ederim.

 

- Oğuz

 

Huzursuz Bülten'le iki hafta önce karşılaştım. İki haftadır paylaştığınız yazılar içerik olarak benim için yeterince tatmin ediciydi. O an bizimle paylaştığınız şey, o an için olmasa bile biliyorum ki bir an için olacak ve o zaman yazılarınız, düşüncelerim ve hislerim konusunda uzanıp alacağım bir farkındalık rehberi olacak benim için. Şimdiden her biri için ayrıca teşekkürler.

 

- Manolya

 

Sabah okumalarım arasına huzursuz beyin bültenleri de girdi. Bu kadar çeşitli konuyu, bunca farklı referansla tariflemek kolay olmasa gerek. Arkasında derin bir entelektüel birikim olduğu aşikar.

 

- Ebru

 

Önemli bir emek, insanlara yardım etmenin kibar bir yolu, ilişki kurmanın yaratıcı bir biçimi.

 

- Demet

 

Yaşadığımız sıkılmışlık ve bastırılmışlık duygusunu hafiflettiginiz icin teşekkur ederim. Sevgiler.

 

- Mustafa

 

Kendimde tanımlamakta zorlandığım duygu ve düşünceleri özgün bir şekilde betimleyip yolumu aydınlattığınız için teşekkür ederim.

 

- Şeyma

 

Sevgili Huzursuz Beyin, yollarımız kesiştiği için şükrediyorum. İçimizden biri gibi duru, sade ve örneklerle anlatım şekliniz içimize işliyor. İyi ki varsınız.

 

- Yasemin

 

Öncelikle isim seçimi nefis. Düşünen beyin huzurlu olmaz zaten. Üstelik de diğer beyinleri düşünmeye sevk eder. Sizinki de öyle bir beyin, bir huzursuz beyin. Severek takip ediyoruz, övgüyle bahsediyoruz, ısrarla tavsiye ediyoruz.

 

- Aslı

 

Ekonomik olarak zor günler geçerken bir üst pencereden bakıp hayatı sorgulamak mutluluğun ana temasına odaklanmak çok iyi geliyor. Bir yerde es verip hayatıma geniş açıdan bakabiliyorum.

 

- Mehmet

 

Akıcı, net bir anlatımla hep kapılar açan paylaşımlarınızı beğeniyorum ..O hafta içinde kendimi o konuyla ilgili düşüncelere dalmis buluyorum ..Çok teşekkürler ..

 

- Gülay

 

Kendi adıma çok faydalı buluyorum, herkesin takip etmesi gerektiğini düşünüyorum çünkü hem kendi iç dünyamız için aydınlatıcı ve farklı görüşleri bilmek çok kıymetli hem de çevremize bakış açımızı büyük ölçüde geliştirmek adına önemli konulara değiniliyor.

 

- Burçe

 

Açıkcası bilgileri bu kadar güzel bir şekilde toparlayıp , herkesin anlayacağı dile bu kadar güzel dökmeniz etkileyici . Ayrıca her gönderi ayrı bir pencere açıyor zihnimde bu farkındalıklar için teşekkür ederim.

 

- Zehra

 

Dinlediğin bir şarkıyı da konu ile bütünleştirebiliyorsun okuduğun bir romanı da teorik bir bilgiyi de bunları bir potada sıkmadan anlatıp nokta atışı tespitler yapmana bayılıyorum seni sürdürülebilir kılan en özel tarafın da içerik oluştururken takipçilerini çok önemsemen.İnsana hep bakış açısı veren hem de alan açan bir hesapsınız Huzursuz Bey.

 

- Yasemin

 

Bazen mesela derdim yok bir bültenle karşılaşıp “ulan adam doğru söylüyo” diyerek bir küçük deviriyorum.

 

- Melih

 

İnsanlara sorunu ne olursa olsun "bak işte bu insanlar da bununla yüzleşiyor, bunları yaşıyor, YALNIZ DEĞİLSİN!" mesajı veriyor ve ne zaman anda takılı kalsam, yazılarınız dan beni o durumdan çekip çıkaracak satırları yakalıyorum. Teşekkürler.

 

- Mine

 

Güzel bir anlatım dili ile yazılmış okuması çok keyifli yazılar. Sanki birisi sizin için o kitapları okumuş ve özetle ana fikrini yazmış kadar doyurucu.

 

- Ayla

 

Her hafta mailime bülten gelmesi, bildirimi görmek beni mutlu ediyor. Hayatımın bir parçası haline geldi bu bülten. İyi ki yazıyorsunuz. Bazen yazmazsınız ya da ödeyemeyeceğimiz premium bir üyelik fiyatı belirlersiniz diye korkuyorum.

 

- Berna

 

Emeği bol, gönülden yapılan, kendimden çok şey bulduğum, yaşamı anlayıp kolaylaştırma hissi oluşturan, gıpta ettiğim, hayran olduğum ve daha bir sürü başlığı olan düşünen orijinal bir beyin insanı.. Evet insanı.

 

- Esra

 

“Kendimle konuşmalar gibi.”

 

- Beyda

 

Haftada bir mail atmanıza çok üzülüyorum. Günlük olarak gönderseniz de muhteşem yazılarınızla güne başlasak daha güzel olmaz mı?

 

- Ezgi

 

 

Çok yeni oldu aslinda sizi takip edeli bilmiyordum yani sizi ama bir anda salı günlerini bekler oldum yazılarınız için gerçekten güzel yaziyosunuz  seviyorum sizi haftada ikiye falan çıkarabilirsiniz mailerinizi

 

- Şükriye

 

Huzursuz Beyin in her bülteninde ayrı bir "Aha!" moment yaşıyorum. Yalnız olmadıgımı ve aslında bir çok insanın aslında benimle benzer yollardan geçtigini görmek çok rahatlatıcı.

Sosyal medya üzerinden ulaşabildiğim ve okurken öğrenip keyif aldığım, içeriği en temiz, en yalın ve bilgi bakımından dolu dolu bir platform... İyi ki var! Hep olsun...

 

- Ece

 

Ben her salı telefonumda o mail iletisini görünce çok mutlu oluyorum.Öğretmenim ve okula gitmek için hemen hazırlıklarımı tamamlayıp kahvemi demleyip sizin kaleminizden dökülen anlatıları hikayeleri okuyorum.Beni acayip motive ediyor.O yazıyı okumak için hazırlandığım ambiyans beni çok mutlu ediyor.Bazen  satırlarda kendimle ilişkilendirdiğim bölümlere rastlıyorum ve çok ilginç bir şekilde omuzuma bir kol dolanıyor ve hadi bugünlük bu kadar yola çıkmanın vakti diyor sanki.Okul yolu biraz uzun arabamda müzik eşliğinde yazılanları düşünüyor içselleştiriyorum.Size bu emeğiniz için çok teşekkür ediyorum.Bireyselliğin ve  yalnızlığın dibini sıyırdığımız bugünlerde aslında kollektif bir düşüncede ilerliyoruz.Kapitalizm hepimizi ayrı dairelerde yaşamayı dayatıyor ancak yalnız olmadığımızı sizin yazılarınız sayesinde hissediyorum ve bu da umut veriyor.Tekrar emeğinize ve kaleminize sağlık.Nice güzel yazılarda buluşmak dileğiyle.

 

- Songül

 

Akıcı ve öz ifadelerle bu kadar derine inebilen bu yazı dizilerini çok seviyorum!

 

- Fatma

 

Çok beğeniyorum, yeni şeyler öğrenmemi sağlıyor , kendim üzerine düşünmek için malzeme veriyor bu şekilde kendimi ve çocuklarımı eğitmeme katkısı oluyor ve bu çok hoşuma gidiyor.

 

- Ebru

 

Beğenerek okuyorum, paragraflar arasındaki gecisinize hayran kalıyorum. Teşekkur ederiz :)

 

- Eda

 

İçerikleri okurken aydınlanmış hissediyorum. " Cogito ergo sum" sizinle anlam kazanıyor.

 

- Tuğba

 

İyi ki kesişmiş yolumuz.

 

- Seçkin

 

Içeriği çok anlaşılır ve merak uyandıran bir dil kullanılıyor. Kaynak çeşitliliği ve güvenirliği de içerikten gelen bilgilere %100 güvenmeyi ve öğrendiklerimin sonucunda kendimi görmeyi elestirmeyi veya gelistirmemi sağlıyor. Teşekkürler.

 

- Cansu

 

Sizi tesadüfen buldum ve hemen üye oldum. Paylaşımlarınız benim için çok önemli ve çok değerli maillerime bakma sebebim oldunuz.

 

- Hatice

 

Huzursuz birçok insanin hayatina dokunmayı başarabilen ve bu işi gönüllü yapan muazzam biri.Kendisiyle sıcak şarap eşliğinde Dostoyevski eserleri üzerine konuşmak isterdim.

 

- Gizem

 

Gün içinde karmaşadan çıkıp, bir süreliğine kendinle baş başa kalmak gibi bir şey sizi okumak.

 

- Emir

 

Konularla ilgili bilgileri çok iyi bütünleştirdiğinizi düşünüyorum, ellerinize sağlık.

 

- Gizem

 

Okuduğum bültenler yaratıcılığımı kamçılıyor çünkü okuduktan sonra üzerine uzun süre düşünüyorum ve bende bıraktığı etkiyi hissediyorum. İyi ki varsın.

 

- Seçil

 

Sevgili Huzursuz en çok lakabiniz hoşuma gidiyor. Beni asla huzursuz etmiyorsunuz aksine varlığınız güven veriyor.

 

- Nezaket

 

Altı dolu bilgiye dayalı kaynakları belli içerikler  üretmenizi seviyorum konuları farklı perspektiflerden ele alarak değerlendiriyorsunuz okumaktan keyif alıyorum emekleriniz için teşekkürler.

 

- Ayça

 

Seçtiğiniz konular yazım şeklinize bayılıyorum.

 

- Sema

 

Umut veren mutlu eden bir oluşum.

 

- Zeynep

 

Huzursuz Beyin her salı günü sabahımızı güzelleştiren, okurken düşündüren, hayatımıza ufak tatlılıklarda bulunan, severek de okuduğum yayınları yapıyor. Emeklerinize teşekkür ederiz, sağlıcakla kalın.

 

- Hilal

 

Yazılarınızdan çok şey öğreniyor ve etkileniyor etrafımda paylaşıyor ve uygulamaya çalışıyorum.

 

- Ayla

 

Okumalarıma yön veren, içime ayna tutan harika derlenmiş içerikler yaratıyorsunuz. Bunu ücretsiz ulastırmanız da muhteşem. Minnettarım.

 

- Hülya

 

Gördüğüm en faydalı sayfa 😍 aradığımı bulabiliyorum. Ne zaman sıkışsam açıp okuyorum illa b cevap alıyorum. Hep böyle olsun daim olsun

 

- Ayşenur

 

Okurken çok keyif alıyorum ve bülteni kafa açıcı buluyorum :)

 

- Yasemin

 

Huzursuz beynimi sevilebilir kıldığınız için teşekkürler.

 

- Büşra

 

Huzursuz Beyin bana göre henüz kıymeti yeterince anlaşılmamış bir çalışma. Bir takipçi olarak bundan fayda sağlamayacağım halde ücretli olmasını istiyorum. Her yıl mesela Aralık ayında o yılın metinleri derlense, o yılın Huzursuz Beyin kitabı/ takvimi çıksa ne güzel olur. Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 

- Pınar

 

Sosyal medya üzerinden ulaşabildiğim ve okurken öğrenip keyif aldığım, içeriği en temiz, en yalın ve bilgi bakımından dolu dolu bir platform... İyi ki var! Hep olsun...

 

- Sıdıka

 

Bütün yazılarında kendimden de bir şeyler bulabiliyorum ve iyileştirici, en önemlisi bende harekete geçme dürtüsünü uyandırıyor, çok donanımlı bir yazar... İyi ki de var!

 

- Burcu

 

Aklın ve bilginin süzgecinden, iyi ve işini bilen biri tarafından süzülmüş yorumlar ve fikirler çok aydınlatıcı. Teşekkürler iyi ki varsınız.

 

- Sayragül

 

Ne yazsam az...Şunu diyeyim. Allah razı olsun :)

 

- Serbülend

 

Bültenleri düzenli olarak takip ediyorum . Kaleminize sağlık. Bazen en ihtiyaç hissettiğim ya da kendimi aradığım anlarda karşıma çıkıyorlar. Teşekkürler

 

- Münevver

 

Sorun ve düşüncelerim için neden sonuç ilişkileri olusturmama vesile oluyor bültenini.

 

- Öge

 

Çok başarılı, içten, samimi, gerçekçi, keyifli, eğitici bir arkadaş gibi...

 

- Esra

 

Çok geç tanıştım sizinle ama iyi ki tanışmışım yazılarınızı her hafta sabırsızlıkla okuyorum…

 

- Burak

 

Çok seviyorum, bana çok dokunuyor. Her yazılanın altını çiziyor olabilirim. Her şey için teşekkürler.

 

- Begüm

 

Yaptığınız işi çok beğeniyor ve önemsiyorum. Teşekkür ederim.

 

- Hürol

 

Huzursuzluklarıma mola verdiriyor.

 

- Çiğdem

 

Sakinleştiren ama yine de düşündürmeye devam eden tarzınızı seviyorum.

 

- Mürüvvet

 

Paylaşımlar ilk başta huzursuz etse de düşündükçe, kavradıkça, yeniden şekil almaya başladıkça huzur katıyor. Teşekkürler

 

- Ayçin

 

Özenle hazırlanmış ve ilgi çekici bir içerik, teşekkürler. Merakla bekliyorum her hafta.

 

- Aysun

 

Yazdıklarınızı büyük bir ciddiyet ve keyifle okuyorum. Ayrıca çok beğeniyorum.

 

- Tayibe

 

Bakış açimı zenginlestiren, a hiç böyle düşünmemiştim dedirten, bakalım bu hafta hangi yarama parmak basacak dediğim, paylaştıklarını merakla beklediğim içerik üreticisi. Var ol huzursuz!

 

- Özlem

 

Farkındalığımı arttıran deraylı okumalara yönlendiren öok faydalı bir hesap olarak yaptığınız paylaşımları takdir ederek teşekkür ediyorum.

 

- Rayhan

 

Okurken sıkılmadığım nadir kişisel gelişim tavsiyeleri (: sanırım bunda eğlenceli tespitlerin ve tarihi tanıkların payı büyük.. şimdiden mutlu yıllar, sevgiler.

 

- Buket

 

Çok derin içerikleri olan, çok güzel yorumlayan, nitelikli bilgi veren birisiniz. Teşekkür ederim.

 

- Ulviyye

 

Genel olarak ilham veriyorsunuz, motive ediyorsunuz, farklı perspektiflerden olaylara ve insanlara bakmamızı sağlıyorsunuz.

 

- Aykut

 

İçinden geçmiş olduğun acılarının böyle anlamlı bir hizmete evrilmiş olmasına şahit olmaktan dolayı hem minnetarım hem de ilham alıyorum. Kalpten teşekkürlerimi iletiyorum. Yolun, kalbin ve zihnin açık olsun. Senin için de ilham dolu yeni bir sene olsun.

 

- Mürüvvet

 

Olduğu gibi hali bile beni tatmin ediyor. Yaptığınız işe büyük saygı duyuyorum.

 

- Murat

 

Sana ait olduğunu sandığın ama genelin sorunu olduğunu gördüğün , insana dair her konuda iyi olma hali.

 

- Elmas

 

Ufuk açıcı ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca çok emek verildiğinin ve okuyucunun önemsendiğinin farkındayım bu beni bir okuyucu olarak bülteni daha özenle takip etmeye teşvik ediyor. Geçtiğimiz yıl boyunca bana kattığınız her şey için minnettarım çok teşekkürler ve sevgiler…

 

- Sümeyye

 

Bu yıl keşfettiğim ve keşfettiğim için çook mutlu olduğum iki sayfadan biri sizinki. Tüm paylaşımlarınızdan çok faydalanıyorum ve ilgiyle okuyorum.

 

- Hande

 

İyi ki var. Hepimize iyi geliyor ve yalnız olmadığımızı hissettiriyor.

 

- Damla

 

Herbiri ders niteliğinde öğretici paylaşımlarınız.

 

- Zehra

 

Yazıların özenle hazırlandığı, üzerinde emek harcandığı çok belli. Teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Kendime notlar bölümü çok iyi, taşlar daha iyi yerine oturuyor bu sayede. Bazen önce bu kısmı okuyup sonra ana metne geçiyorum.

 

- Ümit

 

Keyifle takip ediyorum,ogreniyorum.

 

- Sevda

 

Okumaktan keyif aldığım, ufkumu açan, okuma listeme katlı sağlayan bir sayfa seninki.

 

- Aysun

 

Emeğiniz teşekkürler, Türkiye'de toplumun ihtiyacı olan paylaşımlarınız bizim için umut oluyor. Umarım kısa sürede daha büyük kitlelere erişirsiniz.

 

- Yusuf

 

Sizden gelenler bölümü  yalnız olmadığımı hissettiriyor benim için bir nevi gönüllü psikolog adını taşıyorsun.

 

- Zeynep

 

Sizi takip ettiğimde hayatıma bu kadar etki edebileceğini düşünmemiştim. Her paylaşımınız adeta bir hazine gibi.. Bazılarını biriktiriyorum okuyup notlar almak için. Bazılarınıysa defalarca okuyorum. 2022 de hayatıma kattığınız farkındalıklar için çok teşekkür ederim..

 

- Fatima

 

Alıntılarla yapılan hikayeleştirme ve bunun üzerine huzursuz beyin yorumu ile bütünlük kazanıyor. Her konuya değinmesi de ya da o gün gündem neyse ona göre anlatımlarda bulunması bakış açısı olarak daha farklı bakmayı da sağlıyor o konuya. Aynen devam :) teşekkürler.

 

- Seda

 

Tadında güzel yazılar yayınlıyorsunuz bence böyle devam..

 

- Dido

 

İlgiyle takip ediyorum, her bir postayı keyifle okuyorum.

 

- Hale

 

Ufuk açıcı, empatik,yalnız olmadığımızı hissettiren,sarıp sarmalayan hep umut veren! İyi ki varsınız..

 

- Ayça

Her post denk geldiğinde mutlu oluyorum; o an okuyamazsam da dönüp okuyorum çoğunlukla. Teşekkürler, emeğinize sağlık.

 

- Beril

 

Huzursuz Beyin bültenlerini merakla bekliyorum. Kimi zaman o sırada düşündüğüm şeylere kimi zaman hiç düşünmediğim şeylere işaret ediyor ve üzerinde demlenmeme imkan veriyor. Bazen a ha diyorum işte içimde dönüp duran bu şey ancak böyle güzel anlatılabilirdi :)

 

- Burcu

 

Son derece etkili bir anlatımla bilgilendirici bültenler oluyor. Merak uyandıran konuları okumak sonrasında araştırmak ve farklı bakış açılarını görmek çok keyifli. Teşekkürler.

 

- Nagihan

 

Samimi bir şekilde düşüncelerin ve duyguların paylaşıldığı bu siteyi sevdim.

 

- Seda

 

Adınızıla laik bir çizgide ilerliyorsunuz. Anlayan, yorumlayan , düşündüren ve öneri süren bir beyin olarak lütfen çizginizi bozmadan dahada ilerlemeniz tek temenimiz bu süreçte bizde sizlerin yanınızdayız. Teşekürler...

 

- Seyithan

 

Hergün okuyorum ve sanki bana özel yazıldığını düşünüyorum. Belki aynı frekans mantığıyla ben çekiyorum. Bildiğim tekşey ban çok iyi geliyor,farkındalığım artıyor.

 

- Pınar

 

Takip etmeye başladığım için inanılmaz mutluyum,sayenizde çok şey öğrendim öğrenmeye devam ediyorum,teşekkürler.

 

- Mürvet

 

Derin, samimi, gerçek ya da paralel evren kapısı.

 

- Ahmet

 

Hap niteliğinde bunca geniş konuları, net bir şekilde verdiğiniz, aydınlattığınız ya da bildiğim konular hakkında yeniden hatırlatma sağlayıp motivasyon oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

 

- Burcu

 

Yazdığınız her konuda okumak bana çok keyif veriyor. Beni bazen bir yazarla, bazen bir düşünürle bazen de bir şarkıyla tanıştırıyor ve bu kısımdan çok mutluyum. Ufkumu genişleten kapılar, sorgulatan durumlar ve farkında olma anları yaratıyorsunuz. Merakla yazılarınızı beklemek, paylaşmak, bazen kendimden bir parça bulmak bazen kendimi bulmak hissi alışkanlık yapmaya başlıyor. Tatlı alışkanlıklar. Teşekkür ediyor ve harika yıllar diliyorum. Kocaman sevgiler.

 

- Nihan

 

Daha çok yeni bültene katıldım ve yeni tanıdım. Fakat salı günlerinin çok daha iyi geçeceğine eminim. Emeklerinize sağlık :)

 

- Merve

 

Başarılı ve rahatlatıcı. Yani aklımdan geçen düşüncelere rastladığım zaman yalnız olmadığımı farkediyorum ki bu da güzel bişi, en azından benim için. Teşekkür ederim emeklerin için. Ayrıca yaptığın alıntılarla ufkum açılıyor, ben biraz cahil olduğum için bir kısmını ilk defa duymuş olabilirim.

 

- Melih

 

Beni gören,duyan, duyulmayan ve iyileşebilmem için bana kılavuzluk eden latif bir mekanizma.

 

- Çiğdem

 

Her salı günü sabırsızlıkla beklediğim bir mail oldu teşekkürler Yolunuz açık ve keyifli olsun.

 

- Mutlu

 

Tesadüfen üye olduğum ama farkında olmadan salı olmadı mı daha, diyerek her hafta beklediğimi gördüğüm ve bakış açımı güzelleştirdiğini düşündüğüm bir bülten.

 

- Bahar

 

Çok başarılı. Sabırsızlıkla bekliyorum

 

- Merve

 

Keyifle ve merakla okuyorum ve çok faydalanıyorum. Teşekkürler.

 

- Güldağ

 

Çok güzel, hemen her zaman başlığa bakarak içerik hakkında şaşırtıyor, içerik çok özgün ve daha önce duymadığım yada o şekilde düşünmediğim şeyler var.

 

- Banu

 

Her gün takip ediyorum ve kendim de paylaşıyorum çok faydalı buluyorum çok güzel paylaşımlar yapılıyor farkındalık yaratıyor.

 

- Hülya

 

Sectiginiz ana temalari ve ele alis biciminizi cok seviyorum. Icerikleri yazar/filozof vb gorusleri ile renklendirmenizi de cok begeniyorum. Bazen bildigim ve inandigim seyleri okuyorum sizden, bu konulari bile derli toplu onumde gormek dusuncelerimi de derleyip, topluyor. Emeginiz icin tesekkurler.

 

- Reyhan

 

Tek anlamıyla çok, mü-kem-mel... İçerikleri ve görselleriyle benzersiz bir platform. Emeğinize sağlık…

 

- Ecem

 

Sizden cok sey ogreniyorum, veya bazen de hah iste tam da boyle hissediyorum iste bundanmis diyebiliyorum, bazi duygulara tercuman oluyorsunuz.

 

- Özge

 

Çok seviyorum ve samimi buluyorum.

 

- Müge

 

Keyifle takip ettiğim ve çokça aydınlandığım konulara değiniyorsunuz. Emeklerinize sağlık.

 

- Ayşenur

 

Müthiş. Ellerinize sağlık!

 

- Ayşem

 

Paylaşımlar çok doyurucu çok açıklayıcı ve ihtiyaç odaklı çok beğeniyorum.

- Sevgi

 

Çalışmalarınızı çok başarılı buluyorum. Sizi takdir ediyor, emeklerinizin karşılığını almanızı diliyorum. Sevgiler..

- Gülsüm

 

Her hafta stres seviyemi düşürmek için okuyorum.

 

- Naz

 

Çok beğeniyorum ve gönderdiğim arkadaşlarımdan da olumlu düşünceler duydum

 

- Tülay

 

Kendimden bişeyler bulmak mutlu ediyor. Konu acı çekmek olsa bile…

 

- Gülistan

 

Severek okuyorum.

 

- Ece

 

Faydalı buluyorum. Farklı konulara değiniyorsunuz, zevkle takip ediyorum. Teşekkür ederim zahmetleriniz için.

 

- Çiğdem

 

Paylaşımlarınız çok güzel,belli ki çok okuma yapıyorsunuz.Teşekkür ederim.

 

- Ömer

 

Algılayıp kelimelere dökemediğim bir çok konuyu sayenizde daha net görebiliyorum. Bilgi dağarcığınız ve araştırma yetiniz hayranlık uyandırıcı. Teşekkür ederim.

 

- Ece

 

Çok beğeniyorum yazılarınızı her haftayı heyecanla bekliyorum. Verdiğiniz bilgiler çok kıymetli her bir satırı özenle okuyorum.

 

- Mehtap

 

İlgiyle sevgiyle huzursuzca takip ediyorum :) Sevgiyle :)

 

- Gülsün

 

Üslup iyi. Kucaklayıcı.

 

- Hülya

 

Özel konulara yer veriyor, hem de bu konular fazlaca can alıcı yanlarimizla ilgili oluyor. Edebiyatı da kapsaması beni mutlu ediyor.

 

- Tuba

 

Faydalı ve ilgi alanımız olan içerikler sadelikle anlatılıyor. O yüzden merak ettiğim bilgi benim için daha erişilebilir oluyor. Teşekkürler.

 

- Miray

 

Sizinle yeni karşılaştım ama iyi ki karşılaştım diyorum.

 

- Nergiz

 

Makalelerinizi özenle okuyorum.Çok faydalı bilgiler ediniyorum.Emeğiniz için çok teşekkür ederim.

 

- Ayşen

 

Yazılarını ilgiyle takip ediyorum, düşündürücü ve keyifli... İletişim dilin de çok güzel...

 

- Leyla

 

Bazı sorularımın cevabını buluyorum. Yalnız olmadığımı anlıyorum. Okuduğumda rahatlıyorum.

 

- Pınar

 

Huzursuz Kalp diye de sayfa açalım :)

 

- Tuna

 

Sizin yazıları okuduğum için kendimi şanslı görüyorum.

 

- Ulviyye

 

Seviyorum buraları:)

 

- Gülazade

 

Zihin açıcı ve iç rahatlatıcı olduğunu düşünüyorum :)

 

- Lara

 

Sanırım en sevdiğim mailler sizden geliyor.

 

- Minne

 

Hem çok kapsamlı ve açıklayıcı olacak kadar başarılı hem de kendimi rahat hissederek verilen bilgileri alıp sorularımı soracağım kadar samimi.

 

- Nisha

 

Her hafta açıp okuduğum ve nasıl oluyorsa neyden muzdaripsem o konunun olduğu bir bülten. Seviyorum.

 

- Hilal

 

Son zamanlarda yaptığım tek anlamlı şey huzursuz bülteni okumak diyebilirim. Bunun için size çok teşekkür ederim.

 

- Ayşegül

 

İlaç gibi her okuduğum yazı beni daha da öğrenmeye itiyor kendimi insanı tanımak gibi sancılı bir süreci daha da anlaşılabilir ve acısız kılıyor.

 

- Ayşe

 

O kadar güzel bir zamanda rastlaştık ki insanın tesadüflere inanası gelmiyor. Bir eğitimci olarak öğrencilerime de önerdiğim bir platformsunuz. Çok teşekkürler emekleriniz için.

 

- Emine

 

Çok beğeniyorum her bülteni. Farklı bir bakış açısı katıyor bana.

 

- Fadime

 

Okuması çoğu zaman keyifli, bazen inanılmaz keyifsiz. Çünkü yüzleşme diye bir

şey var. Ani yüzleşmeler korkutucu. Her bültende kendim ya da tanıdığım en az bir kişiyi mutlaka görüyorum. Kendimle ilgili olanları yapıcı hale getirebiliyorum. Tanıdıklarım ile ilgili olanlarla ne yapacağımı bilmiyorum, en azından farkındalık deyip geçiyorum. Sonuç olarak Huzursuz Beyin den her türlü faydalanıyorum. Emeğinize sağlık.

 

- Naz

 

Farkındalık yaratan ve herkesin kendinden birşeyler bulabileceği süper bir platform.

 

- Tuğba

 

Hayatımda yer edindi. Hafta içerisinde kontrol etmediğimde eksikliğini hissediyorum. Güzel bir birliktelik, süreç içerisinde değişse de devamlı olmasını umuyorum.

 

- Hatice

 

Bazen bi açıyorum ki tam ihtiyacım olan bi konu hakkında birşeyler yazılmış telepati kuruyormuşum gibi hissediyorum:)

 

- Bengü

 

Her e postama geldiğinde heyecanlanıyorum. Gelir gelmez okumuyorum :) bunun keyfini çıkarmak için kendimi hazır hissettiğim vakit okuyorum. İyi ki varsınız ve iyi ki benim kadar huzursuzsunuz...

 

- Elif

 

Değişik disiplinlerden harmanladığınız, doyurucu içerikleri gıptayla takip ediyorum. Bol edebiyat ve müzik sosuna dibine kadar batırılmış yepyeni bültenlerde buluşmak temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum…

 

- Doğaner

 

Her hafta mutlaka kafamdaki konuya denk gelen bir içerikle karşılaşıyorum, hizalanmışız gibi..

 

- Dilge

 

Keyifle okuyorum ve yeni farkındalıklar oluşturmama yardımcı oluyor.

 

- Yelda

 

Kurtarıcı, huzur verici, zihin açıcı, benden bir parça gibi, kelimelere dökerek ifade edemediklerimizi yazılı olarak karşımızda görmek keyifli açıkçası.

 

- Pınar

 

Huzursuz beyin'le İnstagram'da karşılaştım. Akabinde bülteninize abone oldum. Okumaktan çok keyif alıyorum ve aydınlanıyorum. Ayırdığım zaman her zaman için doyurucu oluyor. Teşekkür ederim. Elinize sağlık :)

 

- Fatma

 

Yazılarınızı zevkle okuyorum. Önceleri kahve yanı okumaları gibiyken sabırsızlıkla beklemeye başladım :)

 

- İdris

 

Farkındalık yaratıyor ve daha çok düşünmemiz için teşvik ediyor. Daha ne olsun?

 

- Alp

 

İyi ki varsınnız, var olun…

 

- Didem

 

Tesadüf eseri tanıştığım ve tanışmaktan da çok memnun olduğum bir hesap. Yazılarınızı keyifle okuyorum.

 

- Gamze

 

Cok guzel ve detayli icerikler uretiyorsunuz. Zevkle okuyorum.

 

- Derya

 

Özumsenmis bilgileri bize sunduğunuz için minnettarım.

 

- Emine

 

Zor zamanlardan geçiyoruz. Bizlere dokundunuz tesekkürler sevgiler.

 

- Hülya

 

Heyecanla bekliyor, görüşlerinizi, kitap önerilerinizi ve sorulara verdiğiniz  tavsiyelerinizi okuyor ve kendimden çok şey buluyorum.

 

- Nalan

 

Çok güzel saatlerde geliyor mail genelde gece çalışan bir grafiker olduğum için sabaha karşı gelen mail hep dikkatimi çekiyor.

 

- Seda

 

Memnuniyetle takipteyim. Oldukça faydalı paylaşımlarınız hayatıma iyi yönde dokunuyor. Çok teşekkürler.

 

- Oylum

 

Çok memnunum. Bir çok konuda aydınlatıcı bilgiler ve görüşler sunuyorsunuz. Devamını diliyorum.

 

- Jame

 

Çok seviyor ve kendimden bişeyler buluyorum.

 

- Serhat

 

Abone olduğum en iyi bülten. HUZURSUZ BÜLTEN iyi ki vaaar.

 

- Helin

 

Başarılı ve ulaşıcı.

 

- Naz

 

Hayatımın en karanlık günlerinde ve en beklenmedik gizlerimde farkındalık yaratan bir ayna görevi gördü Huzursuz Beyin. Bugün onsuz çok farklı bir insan olurdum, içtenlikle belirtebilirim ki kendim olmamda - kendime doğru adım atmamda faydası oldu... Her bir karşılaşma ve düşündürüş için teşekkürler.

 

- Barış

 

Seçtiğin konular, anlatım dilin beni memnun ediyor. Hiç kopmadan ve yeni düşünecek şeyler bularak okuyorum bülteni. Teşekkür ederim.

İyi yıllar.

 

- Aslı

 

Çok güzel bir sayfa bende aynı sorgulamaları yapıyorum huzursuzlanıyorum  ve dile getiremiyorum siz bu duygularımın tercümanı oluyorsunuz  pek çok bilgiyi bir arada sunan çok doyurucu tatmin edici açıklayıcı bir üslup ile huzur vererek açıklıyor sunuz iyi ki varsınız yeni haftayı yeni yazıyı sabırsızlıkla bekliyorum.

 

- Beyza

 

Huzursuz Beyin, sen çok yaşa!

 

- Yonca

 

Sabah kalkar kalkmaz gecenin heyecandan damlamış emek dolu derlemeler... Hoş, düşündüren.

 

- Derya

 

Zekice ve derince. Hoşuma gidiyor, keyif alıyorum. Kendime yakın buluyorum.

 

- Deniz

 

Seviyorum. Öğreniyorum.

 

- Başak

 

Kafa açıyor.

 

- Çağla

 

Paylaştıklarınızı keyifle okuyor ve bilgileniyorum.

 

- Mine

 

İçimde anlatamadığım, tanımlayamadığım duyguları, beynimde dolaşan düşünceleri  adeta sürpriz tadında, edebi ve sürükleyici bir biçimde aktaran bir hesap.

 

- Demet

 

Siz hep yazın biz hep okuyalım çok teşekkür ederim.

 

- Necla

 

Bayılıyorum yazdıklarınızı okumaya, teşekkürler.

 

- Nihan

 

Farklı fikir görmek açısından güzel olur. Yüzyıllar önceki filozofların sözleri suanki günümüzde bazen geçerli olmayabiliyor. Sürekli değişim ve gelişim halindeyiz. Dolayısıyla farklı fikirler yorumlar görmek ufkumuzun genişlemesi açısından çok iyi olur.

 

- Ebru

 

Genellikle değindiğiniz konular çok iyi. Gözden kaçırdığımız ama kesinlikle gözden kaçırılmaması gereken noktalar oluyor. böyle devam. (Sorulunca hemen insanın aklına gelmiyor)  :)) Teşekkürler.

 

- Perihan

 

Okumaktan zevk alıyorum.

 

- İmren

 

Harika bir iş çıkarıyorsunuz, teşekkür ederim.

 

- Funda

 

Çok beğenerek takip ediyorum.

- Çiğdem

 

Huzursuzluk kaynağı olmaya devam edin.

 

- Neşe

 

Salı günlerinin sürpriz öğretici kurabiye tadında hemen biten harika yazı dizileri…

 

- Fadime

 

Konu seçimlerinizi son derece isabetli ve ufuk açıcı buluyorum. Konuların ele alınış biçimi de çok yönlü ve iyi irdelenmiş. Her yazınızı aynı keyif ve heyecanla okuyorum.

 

- Esra

 

Okurken öğrenirken çok keyif alıyorum teşekkür ederim.

 

- Ayfer

 

Keyifle okudugum, her hafta dört gözle bekledigim, konulari kalben işleyen sevdiğim , merakla beklediğim bir sayfa. Ellerinize yüreğinize sağlık.

 

- Çiğdem

 

Çok sevdiğim psikoloji ile sevimsiz felsefe ile mükemmel harmanlayıp;felsefeyi yavanlıktan kurtaran ;eskiden aylık dergileri bekleme tadını yaşatan bir platform. Teşekkürler.

 

- Hatice

 

Bültenini okuduğumda her defasında kendimden bir parça buluyorum. Kendimi yalnız hissetmememe yardımcı oluyor.

 

- Demet

Yazdıklarınızı okumak iyi geliyor, başka pencerelerden hayata ve yaşadıklarıma bakmak, yalnız olmadığımı hissettiriyor. İyi ki yazıyorsunuz hep yazın :)

- Ernur

 

Keyifle izliyorum. Düşündürüyor.Sorgulatıyor.Başka kaynaklar araştırmak zorunda bırakıyor...

 

- Filiz

 

Sakin ve yumuşak.

 

- Ayşe

 

Okurken cok mutlu oluyorum ve arkadaşlarımla severek paylasiyorum.

 

- Gülay

 

Çok severek takip ediyorum.

 

- Ferda

 

Ufuk açısı bilgilerle ruhumuza iyi gelmekte..

 

- Ahmet

 

Bülteni seviyorum aklıma takılan soruların cevabını buluyorum.

 

- Fatma Nur

 

Gayretinizi ve çabanızı takdir ediyor, sizi büyük bir keyifle okuyorum. Başarınızın daim olmasını diliyorum.

 

- Arzu

 

Severek her hafta okuyorum.

 

- Ceren

 

Geç keşfettiğim harika bülten.

 

- Özlem

 

Bana iyi geliyorsunuz teşekkür ederim. Size nasıl katkı sağlayabilirim?

- Saime

 

Takibe şayan.

 

- Ecesu

 

Böyle şeylere yakın şeyleri tımarhanede öğrenmiştim en son. Öyle bir yer.

 

- İlhami

 

Düşünmeye çok farklı açıdan okuyucuyu yönlendirdiğini ve birçok konuda fikir sahibi olup okuyucu da yazar ve araştırma güdüsü oluşturduğunu düşünüyorum.

 

- Vildan

 

Gözünü budaktan esirgemiyor maşallah,yoğun meseleleri tatlı bi sadelikle anlatma becerisine şapka çıkarıyorum.

 

- Esma

 

Kendi huzursuz olduğu yetmiyor, bizi de huzursuz ediyor:) Ama iyi ediyor. Düşünen insanın huzurlu olması çok da olası değil zaten. Bence huzursuz beyinler bu dünyayı değiştiriyor.

 

- Serpil

 

Konulara farklı açılardan bakmanız güzel.

 

- Gülcan

 

İlgi çekici konularda, baştan savma değil, doyurucu bilgiler veriyor. öğretici olduğu ve gündelik yaşamımıza da dokunduğu için ilgi ile takip ediyorum.

 

- İkbal

 

İnsanları anlama ve kendilerine anlatma konusundaki desteğiniz ve açtığınız alan için teşekkürler.

 

- Ayşe

 

Severek takip ediyorum

 

- Esra

 

Her bülten geldiğinde çölde su bulmuş gibi oluyorum.

 

- Lale

Gerçek bir beyin.

- Ertuğrul

Çok çok severek okuyorum, binlerce teşekkürler.

- Zeynep

Her salı gününü heyecanla bekliyorum çevremdeki herkese sizden bahsediyorum takibe almalarını söylüyorum inanın  insana çok iyi geliyorsunuz çok teşekkür ediyorum lütfen bu yoldan vazgeçmeyin kitabınızıda ailecek heyecanla bekliyoruz sizi çok seviyoruz iyiki varsınız.

- Reyhan

Salı günlerimi keyifli hale getiren, tanıştığım için çok mutlu ve şanslı hissettiğim kendime yakın bulduğum bir beyindir kendileri.

 

- Deniz

 

“The most wisdom per word of any newsletter on the web.”  sözünü James Clear'dan daha çok hak ediyorsunuz :)

 

- Medine

 

Her bülteni severek okuyorum. Her bültende o kadar çok emek var ki… Bütün arkadaşlarımla paylaşıyorum bültenleri, harikasınız… Teşekkürler.

 

- Öykü

 

İdrakımı genişletiyor.

 

- Selen

 

Çok şey öğreniyorum, bilmediğim isimler, konular, yaklaşımlar olunca onları okuyor, notlar alıyorum. Yolunuz açık olsun...

 

- Esin

 

Seni takip etmek yeterli,...adı üstünde "takip etmek"...Benden bağımsız ,"acaba bu hafta ne paylaşacak benimle" diyerek senden almak istediklerim için takip ediyorum zaten seni...ve iyi ki ...bence benim ne görmek istediğimi boşver ;sen paylaş ben takipçin olarak kalayım... Sevgiler

 

- Nil

 

Çok kısa süre önce katıldım ben fakat Huzursuz beyin  düşünceleri yönünden gerçekten okunası ve mutlaka kendinizi bulmanız adına başka başka açılardan yön veren bir kalem.

 

- Seda

 

Haftada bir iple çektiğim bültenler benim için gerçekten çok zihin açıcı ve yol gösterici oldu. Duygudaşlık da insana yalnız olmadığını ve insan olmanın doğal getirileriyle mücadele etmekte zorlanırken aslında ne kadar da hayata dair bir döngüde olduğunu hissettiriyor. Çok teşekkürler hayatımızda olduğunuz için.

 

- Burcu

 

Huzursuz beyin ile karşılaşmam hayatımdaki güzel tesadüflerden biri.ama iyi ki de karşılaşmışım dediğim bir tesadüf. bazen yazılarınızı okurken, evet diyorum tam olarak bu.huzursuz beyin , huzursuz zihnimi rahatlattığın için teşekkür ederim.yeni huzursuzluklara yeni huzurlar bulacağımız bir yıl olsun.iyi ki varsınız. İyi seneler.

 

- Ezgi

Çok beğeniyorum keyifle okuyorum.

 

- Seçil

 

Bayiliyorum. Cogu zaman okurken bulanik bir sudan bulup, cikarabildigim purussuz bir tasin hissini veriyor. Adi konulmamis duygulari ve bu konuda yalniz olmadigimi hissettikce daha guvende hissediyorum ve daha asilabilir, daha normal geldikce de umudumu kaybetmiyorum. Beni motive ediyor.

 

- Nehir

 

Harika çok teşekkürler.

 

- Bahar

 

Oldukça başarılı ve etkili içerikleri bizimle paylaşılıyor. Çok spesifik konularda dahi bir fikir ya da davranış biçimi belirlemede yardımcı içerikleri var bu yüzden tesadüfen karşıma çıktığı için çok mutluyum :)

- Gamze

 

Sağlam fikirler sunan bir oluşum olduğunu düşünüyorum.

 

- Seda

 

Harikasınız, teşekkür ederim.

 

- Mehmet

 

Şahanesiniz.

 

- Aylin

 

Sizin sayfanızı kesfedinceye, sizi taniyincaya (ya da bilinceye diyelim) kadar beni anlayan, benim gibi hisseden birileri daha olmadığını ve olamayacagini düşünürdüm hep. Yani sorun bendeydi hep. Ben beceremiyordum mutlu olmayı. Niye bu kadar sorguluyordum ki. Yaşayıp gidecektik işte. Sonra bu sayfa ile eş zamanlı olarak yoga ve yoga felsefesi ile tanıştım ve gördüm ki yalnız değilmişim. Sizin yazılarınızla da bunun tüm insanlık boyunca sorgulanageldiğini gördüm. İçim umutla doldu. Her yazınız bir ışık, her satırınız bir yol haritası oldu benim için kaybolduğum zamanlarda. Eksik olmayın, sağlıcakla ve sevgiyle kalın. Teşekkürlerimle.

 

- Öykü

 

Benim için çok faydalı, çok güzel, teşekkür ederim.

 

- Duygu

 

İyi ki huzursuzsun...

 

- Kıymet

 

Herkesin kendini açıklaması yansıtması kişilerin birbirinin fikrini alarak aslında yola çıkması demek bence farkındalık oluşturan bir platform huzursuz beyin.

 

- Buğse

 

Çoğu zaman işte ben ve içimdekileri anlatmış diyorum. Başı zamanlar anlamakta biraz zorluk çekiyorum.

- Didem

 

Severek takip ediyorum ve çok keyifle okuyorum. tşk ederim.

 

- Seda

 

Okumaya gayret eden birisi olarak  bana çok katkı sağlayan epeyce paylaşımla karşılaştım. Çok çok teşekkürler.

 

- Uğur

 

E-posta geldiğini görmek beni mutlu ediyor. "Yalnız olmama" hissini veriyor belki de bana.

 

- Gül

 

Çok yararlı ve aydınlatıcı lütfen devam edin.

 

- Sam

 

Hayatı sadece yemek,  içmek, uyumaktan ibaret görmeyen, sorgulayan, anlam arayan ve anlamlandirmaya çalışan insanların yoluna ışık olan bir site.

 

- Müberra

 

Oldukça dolu, uzatmadan özet bir şekilde içeriğini aktarmayı düşünen bir kalem olduğu için çokça ısındığım, düşünsel yoldaş..

 

- Ogün

 

İçeriklerinizi beğeni ve ilgiyle takip ediyorum. Devamlılığını dilerim.

 

- Canan

 

Birçok insanın aynı yoldan geçtiğini bilsekte,çarpa çarpa öğreniyor insan yine de..

 

- Beyza

 

Huzurlu bir ruh hâli:)

 

- Barış

 

Ben çok yeni keşfettim sizi. Bulduğumda da keşke daha önce tanışsaymışım dedim. Daha çok yazmanız :)

 

- Özlem

 

Çok faydalı; düşünmeye vesile olan bir yapısı var

- Mahmut

 

Keske kitabı olsa surekli başucumda dursa istiyorum. Teşekkürler emeğin için.

 

- Dilara

 

Tanımlayıcı,yol gösterici, yüzleşmeye yardımcı, en önemlisi de duygularımızla barışmak,onları kabul etmek ve sindirmek için iyi bir kılavuz olduğunu düşünüyorum.

 

- Rukiye

 

Akışta gördüğüm anda sıkılmadan okuduğum tek post Huzursuz Beyin paylaşımları. Hayatima çok şey katti diyebilirim. Bilgim ve farkindaligim her okudugumda artiyor. İyi ki arastiriyor, iyi ki yaziyor ve cömertçe paylaşıyorsunuz. Teşekkürler.

 

- Ayşegül

 

Keşfetmiş olmaktan çok memnunum, formatından ve konseptten çok keyif alıyorum bence her kitleye hitap edebiliyorsunuz ama müdavimleriniz var.

 

- Fatma

 

Huzursuz beyin ile tanıştığım için çok mutluyum. Uzun zamandır aslında ihtiyaç duyduğum bir alan ve en son Instagram sayesinde tanıdım ve sürekli arkadaşlara da öneriyorum. Ve yeni yılda yeni projelerinizi çok merak ediyorum. İyi ki Huzursuz Beyin.

 

- Hülya

 

Kısa bir zaman oldu, her hafta hoş bir yazı okumak keyifli, teşekkür ediyorum, emeğinize sağlık.

 

- Hilal

 

Ben keyifle okuyorum, etkileyici buluyorum. Felsefe eklentileri beni mutlu ediyor.

 

- Şengül

 

Çok beğenerek takip etmeye başladım.

 

- Rabia

 

Okumayı seviyorum, konuları ilgi çekici, mail e gelen okuduğum tek yazı, bence bu bir başarı.

 

- Sinel

 

Farklı ve gerçekçi bakış açılarının işlendiği bir platform.

 

- Dilara

 

Kaliteli içeriklerinizin devamını dilerim.

 

- Şule

 

‘Tam da böyle hissediyordum’ dedirten yazılar.

 

- Aziz

 

Harikasınız.

 

- İlknur

 

Çok faydalı paylaşımlar, emeğinize sağlık.

 

- Sibel

 

Harika hissettiriyor teşekkürler.

 

- İlayda

 

Beğenerek okuyorum merak uyandıran ,ufuk açan bir bülten.

 

- Tuba

 

Harika bir sayfa.

 

- Nermin

 

Faydalı bir oluşum, severek takipçisiyiz.

 

- Emine

 

Huzursuz beynimde şimşekler çaktırıyorsunuz. Teşekkür ederim iyi ki varsınız.

 

- Elif

 

Ufuk açıcı, düşündürücü ve ilham verici.

 

- Ümmüharam

 

İlgi çekici ve emek dolu paylaşımlarınız ilham veriyor, teşekkür ediyorum ve iyi yıllar diliyorum.

 

- Asuman

 

Başarılı buluyorum ve devamını diliyorum.

 

- Sever

 

Emekleriniz için teşekkürler.

 

- Zeynep

 

Yeni tanıştım aydınlatıcı bir o kadar da düşündürücü çok dikkatli okumak gerekiyor.

 

- Hilmi

 

Şahane. Hep içimi ısıtıyor doğrusu.

 

- Aslı

 

Takipteyim. Beğeniyorum.

 

- Yurdagül

 

Okumaktan çok keyif alıyorum.  Ellerinize sağlık. Teşekkür ederim.

 

- Yeşim

 

Bana çok iyi geliyor var olun.

 

- Nermin

 

Okurken keyif ve ilham aldığım birçok arkadaşıma tavsiye ettiğim güzel bir bülten.

 

- Hande

 

Harika bir oluşum.                                               

 

- Önder

 

İyi ki varsınız :)

 

- Firdevs

 

Doyurucu.

 

- Hatice

 

Harika, yola devam!

 

- Beril

 

Hep var olsun.

 

- Özge

 

Zihin açıcı, farkındalık yaratıcı, hatırlatıcı bilgiler paylaşıyor. takip etmek ve okumak, okutmak keyifli.

 

- Nilay

 

Çok severek okuyorum.

 

- Fatma

Okumak güzel, çok teşekkür ediyorum.

- Oğulcan

Oldukça zihin açıcı

- Tutku

Özellikle edebiyatçılardan,filozoflardan ve benzeri indanlardan alıntıladığı cümleleri okumak çok hoşuma gidiyor.

- Mukaddes

Her yazınızı seviyorum, net.

- Dilek

Derli toplu, kapsamlı, vaavv dedirten bilgiler.

- Canan

Teşekkür ederim.

- Mey

Cok begeniyorum nefes aldiriyor.

- Ayça

Süper.

- Tuba

Bültenleri merakla takip ediyorum.

- Aynımah

Geliştirici ve fark ettirecek bir bülten.

- Deniz

Okumayı seviyorum. Çok da bilgileniyorum.

- Utku

Harika severek ve beğenerek takip ediyorum.

- Sevgi

Gayet verimli bir site,teşekkür ediyorum.

- Sema

Çok faydalı ve harika bir sayfa.

- Pelin

Taze bir nefes misali.

- Sinem

Zihin açıcı, sakinleştirici etkili, öğretici, düşündürücü.

- Gözde

Yeni keşfettim ve iyi geldi. Belki de yılın son kazanımlarından biri. Takipdeyim.

- Hande

Seviyom merkezzzz.

- Banu

Çok severek takip ediyorum.

- Nil

İlgi ile takip ediyorum.

- Beyhan

Tesadüfen size rastladım ve benzer şeylerden huzursuzlandığımı düşündüm. Teşekkürler.

- Aysel

Güzel konulara değiniyor.

- Işıl

İlgimi çekiyor… Kaliteli içerik.

- Erol

Mükemmel.

- Hatice

Çok faydalı buldum. Teşekkürler.

- Ayşe Nur

bottom of page